У Польщі розпалася коаліція
Прем’єр-міністр Польщі Ярослав КАЧИНЬСЬКИЙ збирається звільнити віце-прем’єра Анджея Леппера від посади, яку він обіймає. Тим самим покладено край створеній кілька місяців тому хиткій коаліції консервативної партії «Право і справедливість» з лівою партією «Самооборона», лідером якої є Леппер. Польський прем’єр повідомив, що звільнить Леппера від посади віце-прем’єра і намагатиметься сформувати нову більшість, однак не виключив можливості позачергових виборів. «Ми робимо все, що можемо, щоб зібрати більшість, але якщо цього не вдасться, позачергові вибори будуть єдиним рішенням», — сказав Качиньський. Вибори можуть відбутися 26 листопада, сказали представники партії. До рішення про те, чи потрібні нові вибори, члени «Закону і справедливості» проведуть переговори з 14 депутатами інших партій, намагаючись повернути парламентську більшість. Причиною суперечок між партнерами була неузгодженість. Консерватори часто приймали рішення, не радячись з Леппером. А той у свою чергу наполягав на серії державних витрат, які перевищували польський бюджет на 2007 рік і не знаходили підтримки у партнерів.
НАТО інтенсифікує діалог з Грузією
НАТО інтенсифікуватиме діалог з Грузією з метою зміцнення зв’язків з цією країною. Про це заявив генсек альянсу Яап де Хооф Схеффер після неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, які перебувають у Нью-Йорку для участі в сесії Генеральної Асамблеї ООН. Глава Північноатлантичного альянсу зробив наголос на необхідності для Грузії вирішувати численні проблеми, які перед нею стоять, передусім, пов’язані з протистоянням з Абхазією та Південною Осетією. За його словами, «посилений діалог» передбачає також «знаходження мирного вирішення» цих конфліктів. Тим часом помічник держсекретаря США з європейських справ Деніел Фрід у газеті «Інтернешнл геральд трибюн» відзначив, що інтенсифікація співпраці НАТО з Грузією додасть Грузії впевненості, якої вона потребує для продовження мирного дипломатичного підходу до всіх цих конфліктів.
Гейтс продовжує очолювати список багатіїв
Голова корпорації Microsoft Білл ГЕЙТС знову став першим у списку 400 найбагатших жителів США, який оприлюднив американський журнал Forbes. Стан найбагатшої у світі людини оцінюється в $53 млрд. Друге місце залишилося за близьким другом Б. Гейтса, фінансовим інвестором Уорреном Баффеттом ($46 млрд.). Третім став Шелдон Аделсон, власник численних казино та готелів. Його стан оцінюється в $20,5 млрд., причому ще минулого року в аналогічному списку він посідав лише 15 місце. Прориву добилися й творці інтернет-компанії Google Сергій Брін і Ларрі Пейдж, які протягом останніх двох років заробляли приблизно $13 млн. на день. Завдяки цьому вони посіли в списку 12 і 13 місця відповідно. Вони також стали наймолодшими американськими багатіями в представленому списку: вік обох — 33 роки. У сукупності стан 400 найбагатших американців досягає, за даними журналу, $1,25 трлн., тоді як минулого року цей показник був рівний $1,13 трлн.
Ізраїль відкинув пропозицію ХАМАС про перемир’я
Ізраїль відкинув пропозицію палестинського руху ХАМАС про 10 річне перемир’я. «Ця пропозиція нас не цікавить. Для поновлення діалогу ми вимагаємо від будь-якого палестинського уряду виконання умов, висунених світовою спільнотою», — заявив АФП офіційний представник уряду Ізраїлю Аві Пацнер. Він нагадав, що такими умовами є визнання Ізраїлю, відмова від насильства та визнання всіх раніше укладених з Ізраїлем угод. Раніше радник палестинського прем’єр-міністра Ісмаїла Ханійе заявив, що визнання Ізраїлю «не фігурує в політичній програмі» майбутнього уряду національної єдності, але ХАМАС пропонує укласти з ним 10-річне перемир’я, яке «дозволило б відновити стабільність у регіоні».
Знайдено руїни одного з палаців Чингісхана
На західній околиці монгольської столиці місцеві археологи знайшли руїни третього палацу Чингісхана, повідомляє в п’ятницю газета «Унен». «Це місце відзначене в «Сокровенній оповіді монголів» як ставка керітського ванхана Тооріл. Перед походом на тангутів Чингізхан зупинявся тут», — сказав в інтерв’ю газеті доктор археології Дамдіни Наваан. З 1940-х років монгольські археологи займалися дослідженням цієї місцевості. У 1966 році археологічна експедиція проводила зондування. З початку нинішнього літа експедиція серйозно зайнялася розкопками. На знайдених фрагментах будівель — 3—4-метрове зображення дракона, мавп, тигра, лева. Планування палацу нагадує будови XIII століття. Археологи вважають, що в палаці жили в XII—XIII століттях.