Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАТА

5 лютого, 2000 - 00:00

Палестинці матимуть свою державу цього року?

Мініпарламент Органiзацiї визволення Палестини заявив на засіданні в четвер, що до кінця цього року буде проголошено Палестинську державу, навіть якщо переговори з Ізраїлем щодо остаточної мирної угоди не буде завершено до середини вересня цього року. Палестинська центральна рада (чисельністю 129 чоловік) підтвердила необхідність оголошення й матерiалізації суверенітету держави Палестина упродовж року і вжити всіх заходів та скористатися необхідними міжнародними зв'язками для досягнення цієї мети. Лідер палестинців Ясір Арафат раніше неодноразово заявляв, що оголосить незалежність Західного Берегу рiки Йордан та сектора Газа цього року, назалежно від поступу на переговорах. Можливо, рішення колективного органу вплине на поступливість ізраїльтян, після того як цими днями безрезультатно завершилися переговори між Арафатом і прем'єр-міністром Ізраїлю Ехудом Бараком щодо передачі земель палестинцям до 13 лютого згідно з попередньою домовленістю.

Проді: Єврокомісія має стати урядом

Голова Єврокомісії Романо Проді вважає, що Європа має створити власний уряд та армію, а європейські нації повинні об'єднатися. В інтерв'ю британській «Індепендент» Проді зазначив, що очолювана ним комісія поволі еволюціонує в уряд. Скажімо, у випадку з Австрією Єврокомісія ухвалює політичні рішення й діє як уряд, що набирає сили. Проді закликав великі європейські країни співпрацювати з ним, аби вижити. «Якщо в умовах нової глобалізації, наші сильні держави не об'єднають зусилля, то вони зникнуть чи відіграватимуть лише маргінальну роль», — заявив він. Наразі невідомо, чи справило інтерв'ю голови Єврокомісії належне враження на британських євроскептиків.

Західна півкуля — проти світової корупції

Міністри фінансів країн Західної півкулі дiйшли до висновку про необхідність активізувати боротьбу з корупцією і відмиванням «брудних» грошей. На третій зустрічі глав фінансових відомств, у якій також брали участь директор-розпорядник Міжнародного Валютного Фонду Мішель Камдессю, президент Всесвітнього банку Джеймс Вулфенсон та президент міжамериканського банку розвитку Енріке Іглесіас, вперше прозвучала ідея про розробку міжнародними фінансовими організаціями системи підрахунку сум, що відмиваються, і визначення їхнього впливу на економіки окремих держав. Зустріч відбулася у четвер у мексиканському місті Канкуне. Серйозну дискусію учасників викликало питання про процес «доларизації» економік країн Західної півкулі.

У Косово не припиняються теракти

Трьох албанців було вбито і ще тридцять поранено у сербській частині косовського містечка Мітровіца внаслідок атаки невідомих. Двох косовських албанців було застрелено одразу після вибуху гранати в сербському кафе. Після того було вбито одну албанку, знову ж таки після гранатної атаки на інший сербський бар. Близько 15 осіб було поранено. Як повідомив кореспондент Бі-Бі-Сі, наразі ситуація в Мітровіці, де живуть пліч-о-пліч албанці і серби, вибухонебезпечна. Силам КФОР доведеться докласти максимум зусиль, аби приборкати розбурхані натовпи населення, яке після трагедій ринуло до мосту, що розділяє Мітровіцу на дві «етнічні частини». Поки що миротворцям вдається контролювати ситуацію. Проте наразі немає жодних гарантій того, що теракти не повторяться. У цю середу внаслідок ракетної атаки на автобус із мирними жителями загинуло два серби. За матеріалами агентств АП та Iнтерфакс

Газета: 
Рубрика: