Вибух, який прогримів 18 квітня в центрі Приштини, явно мав під собою політичні мотиви. Вибухівку було закладено під машиною одного з посадовців югославського уряду, який займався паспортними справами сербів, які проживають у Косово. Цей випадок — всього лише один епізод загального загострення обстановки в Косово. Албанські радикали відчувають, що програють. В очах міжнародного співтовариства албанська більшість у краї дедалі більше набуває образу ініціатора проблем. Поразка албанських екстремістів у сусідній Македонії, активні дії КФОР щодо вилучення зброї в самому автономному краї, повернення югославських військ на більшу частину так званої «зони безпеки» — все це завдало суттєвого удару по їхніх колишніх позиціях. Після нещодавніх подій у Македонії, що поставили під загрозу безпеку не тільки Балканського півострова, але і стабільність Європи, навіть найбільш ліберально налаштовані прибічники ідеї «широкої автономії для Косово» все більше кажуть про шкоду, що завдається діями екстремістів «демократичному майбутньому краю». Схоже, вихід із ситуації, що наразі склалася, лідери радикалів шукають у звичний для них спосіб терору. Тим паче, що зброї, яка осіла на території Косово, особливо після розкрадання військових складів в Албанії, ще більше ніж досить.
Напередодні і під час великодніх свят у Косово загинули чотири миротворці сил КФОР. Спочатку в районі югославсько-македонського кордону потерпів катастрофу британський вертоліт. Загинуло два офіцери, ще п’ятеро отримали серйозні поранення. Результатів розслідування причин катастрофи досі не обнародувано. В офіційній заяві КФОР досить обережно сказано, що «на цьому етапі причини катастрофи невідомі, але немає ніяких доказів того, що її причиною були ворожі дії з боку будь-якого угруповання». Водночас залишається загадкою, чому двомоторна «Пума», машина досить надійна, звалилася. 11 квітня в результаті добре спланованої атаки на російський патруль загинув сержант Михайло Шуйцев. Патруль проводив позначення адміністративного кордону між Косово та Сербією перед введенням сербських військ до так званого сектора «Дельта» «зони безпеки». Наступного дня «знайшов» протитанкову міну британський гусеничний БРДМ, один член екіпажу якого загинув, двоє отримали поранення. Машина рухалася маршрутом у районі, очищеному від мін, дорогою, що до цього неодноразово використовувалася для руху техніки КФОР. КФОР уникає спекуляцій з приводу того, хто саме організовував ці акти. Бо якщо визнати агресію албанських терористів проти сил КФОР, їхній статус незалежно від бажання країн, які послали війська в Косово, повинен бути змінений.
Тому, чим солдати КФОР, зокрема польсько-українського батальйону, займалися останнім часом — вилучали зброю, сховану в тайниках бойовиками для війни в Македонії, затримували бойовиків, які відступали на територію Косово під тиском урядових військ, блокували кордон із Македонією та Сербією для припинення транзиту зброї в конфліктні зони, — більше підходить визначення «peacemaking», тобто примушення до миру.
У ніч на 16 квітня один з постів у німецькому секторі відповідальності зареєстрував два мінометні розриви в селі Велика Ноча, більшу частину населення якої складають серби. Німецькі солдати зробили один попереджувальний постріл з танка «Леопард». Увечері того ж дня на адресу поста було зроблено постріл з протитанкового гранатомета. Ймовірно, німцям у такий спосіб «натякнули», що наступною метою можуть стати вони.
Усі наведені факти вказують, що конфлікт у Косово і навколо нього вступає в нову, непередбачувану і надзвичайно небезпечну фазу.Чорний камуфляж — характерна уніформа як для армії звільнення Прешево, Медведжі, Буяновца, що діє в «зоні безпеки» на території Сербії, так і для «армії національного звільнення в Македонії. Після акцій, які здійснювалися і здійснюються щодо витіснення бойовиків з цих територій, «люди в чорному» неминуче з’являться в Косово. І якщо залишився ще «порох у порохівницях», вони матимуть справу з КФОР. Це, в свою чергу, створить принципово нову політичну ситуацію як у Косово і навколо нього, так і, насамперед, у країнах-членах НАТО.
...На дільниці македонського кордону в зоні відповідальності української частини ПОЛУКРБАТА обстановка залишається відносно спокійною. Переважно тому, що сам кордон проходить вздовж важкодоступного гірського хребта. Польським солдатам щодо цього пощастило менше. Наші миротворці продовжують виконувати традиційні завдання — патрулювання місцевості, супровід конвоїв. Як довго триватиме це відносне благополуччя, ніхто сьогодні сказати конкретно не зможе. Албанські бойовики готуються до весняного наступу.