Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кожен бізнесмен має право стати комуністом

3 липня, 2001 - 00:00

Останнім часом КНР не приховує недоліків партійної системи, влаштовуючи показові суди над звинувачуваними в корупції партійними функціонерами. Боротьбу з корумпованістю влади генеральний секретар Цзян Цземінь визначив як одне з найголовніших завдань країни.

А сама Комуністична партія тепер представлятиме інтереси усіх «передових» прошарків країни. Цзян Цземінь сповістив, що відтепер власники приватних фірм можуть вступати до лав Компартії, повідомляє Бі-Бі-Сі. На необхідності такого кроку тривалий час наголошували китайські реформатори, зазначаючи, що приватний бізнес у країні зростає швидше за будь- який інший сектор економіки. Минулого року 1,2 мільйона приватних компаній Китаю забезпечили 20% ВВП, зазначає «Вашингтон Пост».

Консервативні марксисти нещадно критикують рішення генерального секретаря. Вони бояться, що «капіталісти», прийшовши до партійних лав, намагатимуться захопити владу та змінити саму природу партії. Однак безліч китайських комуністів, власне, вже подалися «в капіталісти», влаштувавшися на роботу до приватних фірм або започаткувавши власний бізнес. До того ж, історія комуністичного Китаю знає приклади співпраці влади з «червоними капіталістами». Навіть за Мао Цзедуна уряд сприяв окремим підприємцям, наприклад, Рон Їреню, який згодом став віце- президентом країни. Та й проголошення принципу «одна країна — дві системи», після приєднання Гонконгу і засади діяльності Всесвітньої Торговельної Організації, вступити в яку Китай прагне до кінця цього року, вимагають реформаторських кроків на шляху «соціалістичної модернізації» країни.

Історію та перспективи розвитку Комуністичної партії Китаю прокоментував Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні пан Лі Гобан:

«Для Комуністичної партії Китаю це були 80 років пошуку істини, 80 років цілеспрямованих зусиль на підтримку миру та стабільності в усьому світі та активної участі у справі прогресу людського суспільства. Було прокладено шляхи національного відродження, й у спільній з китайським народом нелегкій боротьбі досягнуто блискучих успіхів.

Наприкінці 70-х років Комуністична партія Китаю на основі узагальнення досвіду та отриманих уроків прийняла важливе стратегічне рішення про проведення «політики реформ та відкритості», створивши тим самим сприятливі умови для злету соціалістичної економіки.

Неухильне посилення світової тенденції до багатополярності й стрімкий прогрес у науково-технічній сфері принесли Китаю надзвичайні шанси для подальшого розвитку, так само як і поставили країну перед викликом. Наразі перед Китаєм стоять три головних завдання: здійснення модернізації, завершення возз’єднання Батьківщини, підтримка миру у всьому світі та активізація процесу спільного розвитку. КПК, дотримуючись чотирьох міжпартійних принципів: «незалежності й самостійності, повного рівноправ’я, взаємної поваги та взаємного невтручання у внутрішні справи», активно встановлює міжпартійний обмін й розвиває співпрацю з партіями усіх країн.

Впродовж 10-и років після встановлення дипломатичних відносин між КНР та Україною керівники двох країн надають надзвичайно великого значення двостороннім відносинам. Дедалі поглиблюється та розширюється взаємовигідна співпраця в різних галузях, зміцнюється взаєморозуміння та традиційна дружба між двома народами. Потенціал двостороннього співробітництва величезний. Комуністична партія Китаю готова розвивати співпрацю з усіма партіями та фракціями України, спільно роблячи внесок у справу миру, розвитку та прогресу людства».

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: