Кубинський уряд повідомив про створення нового міністерства, яке становитиме складову частину програми «по викоріненню корупції» і буде перетворене в новий урядовий орган, який має стежити за тим, щоб фірми, підприємства і т.iн. не здійснювали протизаконних дій. Вперше війну цьому явищу президент Фідель Кастро оголосив ще 6 років тому. Відтоді на острові свободи проводилися кампанії з припинення дрібної крадіжки і бухгалтерських приписок, однак, судячи з усього, відчутних результатів це не принесло, повідомила Бі-Бі-Сі.
В офіційній заяві уряду говориться, що нове міністерство підніме стандарти використання державних коштів і зробить економіку більш ефективною.
Як повідомив «Дню» перший секретар посольства Республіки Куба Енріке Орта Гонсалес, Міністерство аудиту та контролю з метою спостереження за використанням державних фондів покликане «підвищити та зберегти розподіл держфондів, а також попередити і виявити випадки корупції». Створено міністертсво на базі колишнього аудиторського бюро при Міністерстві фінансів. Очолить його жінка, керівник згаданого бюро — Ліна Бедраса Родригес. Як зазначили в кубинському посольстві, головним чином створення міністерства було спричинене «випадками корупції на нижчому рівні». Керівництво ж вищих ешелонів влади, як правило, не звинувачувалося в корупції і скандалах, які традиційно вiдбувалися в інших країнах, підкреслив пан Орта Гонсалес. У жодному випадку, наголосив він, не можна трактувати створення міністерства як певний сигнал про зростання рівня корумпованості кубинського керівництва. Із цього приводу представник посольства послався на недавню заяву Фіделя Кастро, котрий зробив своєрідний виклик скептикам кубинських свобод, аби закордонні слідчі спробували виявити бодай один банківський рахунок керівництва Куби за кордоном. Пан Орта Гонсалес нагадав один із недавніх корупційних скандалів, який спричинив до звільнення міністра рибальства. Проте, наголосив перший секретар посольства Куби, сам міністр до корупційної справи не мав жодного відношення (порушниками виявилися підприємтсва, підзвітні міністерству).
За повідомленням Бі-Бі-Сі, на Кубі багато чиновників йдуть на незаконні дії, щоб хоч якось вижити. Проте загальновизнано, що на Кубі проблема корупції стоїть менш гостро, ніж в інших країнах Латинської Америки. За словами західних кореспондентів, хоч участь іноземних підприємців в кубинській економіці створює більше можливостей для незаконного збагачення, Куба, як і раніше, вважається найменш корумпованою латиноамериканською країною.