Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Лондон хоче розширити контрольовану імміграцію

13 вересня, 2000 - 00:00

Схоже, країни Західної Європи вже розпочали змагання хто швидше запровадить американський винахід по привабленню чужоземних мізків «Грін кард», відомої нашим громадянам як «зелена картка». У Старому Світі почин зробила Німеччина, уряд якої кілька місяців тому дав дозвіл на працевлаштування 20 тисяч іноземних спеціалістів у галузі комп’ютерних технологій. Тепер цей приклад вирішили наслідувати і власті Великої Британії, які донедавна робили все можливе, щоб позбутися економічних емігрантів. До такого кроку британський уряд змушений вдатися через брак кваліфікованих спеціалістів. Причім мова йде не лише про фахівців у сфері високих технологій (електроніки і обчислювальної техніки). Велика Британія відчуває брак середніх спеціалістів у галузі освіти та охорони здоров’я, тобто медсестер і вчителів.

Нині, як відомо, будь-який громадянин країни, що входить до складу ЄС, може без жодних проблем поселитися й працювати у Великій Британії. Звісно, брак фахівців можуть заповнити громадяни інших регіонів світу, але процедура отримання спеціального дозволу на працевлаштування дуже складна. Відтак, міністр внутрішніх справ Великої Британії Барбара Рош запропонувала переглянути імміграційне законодавство, щоб привернути до країни висококваліфікованих спеціалістів із країн, які не є членами ЄС. Пані Рош закликала розширити «контрольовану імміграцію» і пом’якшити норми, що регулюють право емігрантів на отримання роботи.

Тим часом Британська рада з проблем біженців пропонує урядові не забувати тих людей, які приїжджають до країни в пошуках політичного притулку. Хто зна, можливо, хтось із п’яти наших українських одісеїв, які у день незалежності потрапили до Великої Британії, зможуть влаштуватися там на роботі, якщо матимуть відповідну дефіцитну спеціальність.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: