Повзуча анексія грузинських територій — так коментує держміністр з урегулювання конфліктів Грузії Георгій Хаїндрава прийняття Абхазії до лав Південноросійської парламентської асоціації. Цікаво, що делегати ПРПА від 13-ти суб’єктів півдня Росії не приховували, що перед тим, як прийняти Абхазію у свої ряди, порадилися з МЗС Росії, яке дало усну згоду. Поки Міністерство закордонних справ Грузії не посилало ноти протесту в Москву, але «після повторної перевірки всіх фактів таку ноту відправлять», — пояснили «Дню» в грузинському зовнішньополітичному відомстві.
Нота протесту надійшла у відповідь на інший прояв цинізму — йдеться про скандальну карту Грузії, розміщену на сайті Московського представництва ЮНЕСКО. Минулого тижня МЗС Грузії виявило, що на цій карті Абхазія і Південна Осетія... входять до складу Росії. Цікаво, що президентом національної комісії зі справ ЮНЕСКО в Грузії є голова МЗС Саломе Зурабішвілі. Унаслідок скандалу Грузія вийшла з-під шефства Московського бюро ЮНЕСКО.
У грузинському Міністерстві закордонних справ також опрацьовують інформацію про російські інвестиції в Абхазію, а точніше — в «Абхазьку фруктову компанію», що створена зі 100-відсотковим російським капіталом і вже готується до сезону мандаринів. У Грузії також жорстко зреагували на перспективи нафтовидобутку російською компанією «Лукойл» у шельфі Абхазії. «День» кілька разів намагався отримати коментар від «Лукойла», але безуспішно — компанія жодних коментарів не дає. Тим часом влада самопроголошеної Абхазії продовжує переговори з російськими інвесторами для залучення капіталу в зруйновану республіку, але поки що, крім «Абхазької фруктової компанії», великих інвестицій немає, якщо не брати до уваги турфірми та філіали російських банків, які також порушують міжнародні норми та нелегально працюють в Абхазії.
Сукупність фактів порушення суверенітету Грузії Росією в Тбілісі вже називають словом «анексія». Цей термін прозвучав з вуст президента Грузії на трибуні ООН у Нью- Йорку. Тоді Саакашвілі не уточнив конкретно, яка країна займається анексією грузинських земель. Але в Грузії не виключають: якщо Росія продовжуватиме зазіхати на території суверенної держави, термін «анексія» прозвучить уже як офіційна та юридична оцінка політики Росії по відношенню до Грузії.