Чотири провідні регіональні держави — Бразилія, Німеччина, Індія та Японія — почали спільну кампанію за отримання постійних місць у Раді Безпеки ООН. Це право нині мають лише п’ять ядерних держав — США, Росія, Велика Британія, Франція і Китай. Президент Бразилії Луїш Ігнасіу да Сілва у своїй промові перед Генеральною Асамблеєю ООН сказав, що Рада Безпеки повинна відображати сьогоднішні реалії, а не увічнювати ситуацію, що склалася після Другої світової війни. За словами прем’єр-міністра Японії Дзюн’їтіро Коїдзумі, та роль, яку його країна відіграє у відновленні Іраку й Афганістану, а також у вирішенні північнокорейської ядерної проблеми, надає їй право претендувати на постійне місце в Раді Безпеки.
Бразилія, Німеччина, Індія та Японія закликали надати такий самий статус одній iз африканських держав. Повідомляється, що африканські лідери зараз обговорюють, яка з країн Африки претендуватиме на це. Ініціативна група також вважає, що кількість непостійних членів РБ ООН необхідно збільшити з нинішніх десяти до 14. Можливість реформування Ради Безпеки стала реальнішою після того, як генеральний секретар ООН призначив комісію експертів для вивчення цього питання. Як повідомляє Інтерфакс, їхня доповідь має бути готова до кінця року, і багато політиків вважають, що наступний рік, коли відзначатимуть 60-ту річницю створення ООН, став би слушним моментом для реформування цієї найбільшої міжнародної організації.
Крім того, на сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро запропонував створити союз цивілізацій для подолання розбіжностей між західними та ісламськими країнами. Іспанський прем’єр, який вважає, що його країна може стати сполучною ланкою між Європою та Північною Африкою, попередив у своєму виступі на Генеральній Асамблеї про небезпеку конфлікту західної та ісламської цивілізацій. Сапатеро каже, що радикалізація та зубожіння ісламських країн дедалі більше розділяють дві головнi цивілізації сучасного світу. Тому він звернувся до Генерального секретаря ООН Кофі Аннана з пропозицією створити союз цивілізацій. Такий альянс, на думку іспанського прем’єра, може запобігти наростанню ворожнечі та взаємного нерозуміння. Члени об’єднаного союзу могли б спільно вирішувати політичні та культурні проблеми, організовувати спільні миротворчі місії, а також налагодити міжконфесійний діалог. Ініціатива Сапатеро, втім, не нова. З подібною ідеєю вже виступав в ООН 1998 року президент Ірану Мухаммед Хатамі. Значного відгуку його пропозиція не отримала, зазначає Бі-Бі-Сі.