Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мартін ФРОСТ: Ці вибори є дуже важливими для майбутнього України

22 серпня, 2007 - 00:00

Чи буде сенатор Гілларі Клінтон номінована кандидатом у президенти США від Демократичної партії і чи зможе вона перемогти на президентських виборах 2008 року кандидати від Республіканської партії? Про це — «Дню» в ексклюзивному інтерв’ю колишнього конгресмена та голови засідань Демократичної партії у палаті представників Конгресу Мартіна ФРОСТА. Американський політик вперше побував в Україні у складі делегації Американського національного демократичного інституту міжнародних відносин, яка з 14 по 20 серпня оцінювала підготовку до парламентських виборів, запланованих на 30 вересня 2007 року. Пан Фрост також розповів про те, якою він відкрив для себе Україну і висловив сподівання, що всі партії зроблять все можливе, щоб вибори пройшли чесно.

— Ще має пройти досить чимало часу перш ніж партією буде ухвалено офіційне рішення з цього питання. Але зараз вона є лідируючим кандидатом. Разом з тим, потрібно відзначити, що виборчий процес є непередбачуваним і ніхто не може сказати з певністю хто буде кандидатом від Демократичної партії. Але Гілларі Клінтон має дуже багато шансiв, щоб бути номінованою в кандидати у президенти.

— Але чи зможе вона стати президентом, який буде спроможним провести необхідні зміни в США?

— Політичний процес у Сполучених Штатах, зазвичай, змінюється повільно. Зміни не можуть статися за одну ніч. Будь який кандидат може бутиагентом змін у цьому процесі. Але зараз сенатор Клінтон є провідним кандидатом, а процес номінації далеко ще не завершився. І вона спроможна стати агентом змін так само, як інші кандидати.

— Згідно з повідомленнями американської преси відомо, що багато американців бажали б бачити нових осіб на чолі держави. А Гілларі Клінтон давно перебуває в політиці, окрім того вона є дружиною Білла Клінтона, який двічі обіймав посаду президента…

— Гілларі Клінтон — особистість, яка має суть не залежно від того, що є дружиною колишнього президента США. Вона є американським сенатором, який двічі обирався у третьому за величиною штаті США. Пані Клінтон тривалий час є активним учасником у публічному діалозі з головних питань у нашій країні. Нам залишається побачити, як будуть розвиватися події. Але хочу наголосити, що вона має реальний шанс бути номінованою у кандидати в президенти.

— Але чи зможе вона перемогти, приміром, республіканця Руді Джуліані, відомого своєю активністю під час теракту 11 вересня 2001 року? Як ви, напевне, пам’ятаєте в останніх двох президентських виборах демократи мали досить сильних кандидатів Ал Гора і Джима Керрі, які користувалися широкою підтримкою серед американців, але так і не змогли подолати нинішнього президента Джорджа Буша.

— Зараз Республіканська партія переживає великі труднощі через позицію президента Буша стосовно війни в Іраку. І все виглядає так, що демократи матимуть перевагу на цих президентських виборах незалежно від того, кого вони номінуватимуть у кандидати в президенти. Звісно, немає жодних гарантій, що демократи виграють.

— Пане Фрост, яку Україну ви відкрили під час цього першого візиту в нашу країну?

— Мене вразили люди, які є привітними і дружніми. Тут я побачив значну економічну діяльність. Здається, що країна робить значний поступ і сподіваюсь, що це буде продовжуватися. Я дуже задоволений своїм візитом, особливо я звернув увагу на відкритість, доступність основних політичних діячів вашої країни і їхню готовність розмовляти з нами.

— А чи побачили ви готовність з їхнього боку, особливо з боку представників Партії регіонів, провести чесні вибори?

— Ми сподіваємося, що всі партії зроблять все можливе, щоб ці вибори були чесними. Ми їх закликали до цього, бо вважаємо, що ці вибори є дуже важливими для майбутнього України.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: