Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мільярдер. Вождь-крикун. I Примадонна

На що перетворюються політичні дебати, коли немає альтернативи
1 березня, 2012 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Без бійки, але зі скандалом відбулися дебати на російському телебаченні між кандидатами на пост президента Росії: лідером Ліберально-демократичної партії (ЛДПР) Володимиром Жириновським і мільярдером Михайлом Прохоровим.

Володимир Вольфович обрав для дискусії свій звичайний стиль «наїздів» на опонента і словоблуддя, чого і дотримувався до завершення програми. Прохоров же, навпаки, зіграв холоднокровно-розсудливого інтелектуала. Але, на жаль, марно. Оскільки адекватна дискусія з паном Жириновським неможлива в принципі: жанр не той. Тут як не аргументуй, а погане шоу на інтелектуальну суперечку не перетвориш.

«У вас три шляхи: до Ходорковського в камеру, в могилу до Гайдара чи в еміграцію до Березовського. Обирайте, яким шляхом підете ви!» — говорив Жириновський... У другому раунді дебатів гостям належало відповісти на запитання прихильників опонента. Першою ставила запитання Жириновському Алла Пугачова. Давши йому коротку характеристику, вона запитала: «Якби ви стали президентом, змінили б свою лінію поведінки?». «Я поводжуся так, як вважаю за потрібне. Мені іміджмейкери не потрібні... Я такий, який я є, і в цьому моя чарівність», — заявив Жириновський і попросив Пугачову «піти геть», якщо їй не подобаються його слова.

Дебати між Жириновським і Прохоровим — показник того, на що перетворюються вибори, коли в суспільстві відсікається здорова альтернатива. І навіть Михайло Прохоров, який вселяє надію в певну кількість виборців, опинився в ролі статиста в шоу під назвою «вибори», щоб надати їм антуражу легітимності.

Ігор САМОКИШ, «День»
Газета: 
Рубрика: