В ООН, як у дзеркалі, відбиваються всі мінуси людської натури. Злодії навряд чи замислювалися над тим, що оонівські миротворчі місії мають розв’язувати військові конфлікти, приносити мир і тому обкрадати їх немов би не зовсім гуманно. Оонівці підготували доповідь з усієї миротворчої діяльності після того, як виявили в камбоджійській місії величезні збитки. Найбільшою популярністю в усіх місіях користувалися машини — приміром, джипи, мікроавтобуси та ваговози. Як повідомляє АП, лише за три роки зникло 1898 автотранспортних засобів, 882 комп’ютери й 1787 генераторів.
Всього ж за цей період Об’єднані Нації втратили 16 337 предметів власності. Автори доповіді припускають, що деякі з украдених речей, зокрема кінокамери, телефони, факси, з’являться для продажу в місцевих лавках.
Нині ООН має 17 миротворчих місій, перша з яких почалася ще півсторіччя тому. За даними Департаменту громадської інформації ООН, на миротворчі операції 1995 року було витрачено $3 млрд., що більше ніж удвічі перевищує видатки на діяльність усіх головних структур організації. І от тепер Об’єднані Нації мусять вирішити: як вберегти своє майно від нечистої руки злодія? Адже це заважає й миротворчості, яка й так, чесно кажучи, не завжди виявляє свою ефективність.
№196 14.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»