Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Міттерана-молодшого відпустять під заставу

4 січня, 2001 - 00:00

Сина покійного французького президента Франсуа Міттерана Жана-Кристофа відпустять під заставу на суму, еквівалентну $700 тисяч, повідомило АП. Упродовж двох останніх тижнів він перебував під слідством за підозрою у причетності до незаконної торгівлі зброєю Анголі. Увесь цей час Паризький суд відмовляв адвокатам підозрюваного у звільненні, хоч ті й наполягали на безневинності клієнта. Судді прийшли до такого рішення тільки потому, як були заморожені швейцарські банківські рахунки Міттерана-молодшого (відомого в політичних колах через прислухання до батькових порад прізвиськом «papa- m’a-dit» — татко мені сказав). Після звільнення під заставу Міттеран муситиме віддати свій паспорт, а також повинен пообіцяти, що не контактуватиме з жодним, хто йде разом iз ним за цією справою.

Сина колишнього президента Франції звинувачують у зловживанні своїми повноваженнями під час його перебування на посаді радника у зв’язках з Африкою (із 1986 по 1992 рік). Сам Жан-Кристоф категорично заперечує причетність до злочину. Він погоджується, що отримував кошти від компанії «Бренко Інтернешнл» (на суму $1,8 млн), але стверджує, що в цьому не було нічого незаконного. «Бренко Інтернешнл», між тим, проходить по справі як головний нелегальний поставник зброї в Африку. Її керівникові П’єру Фалькону уже висунули відповідні звинувачення — незаконна торгівля зброєю, хабарництво та ухиляння від податків. Міттерана ж підозрюють в організації «співпраці» Фалькона з ангольським урядом. Більше того, існує припущення, що Міттеран-молодший користувався своїми повноваженнями задля надання Анголі кредитів, за які, власне, потім ангольці і купували зброю.

Раніше Жана-Кристофа уже критикували за ведення африканського вектора зовнішньої політики Франції як надміру засекреченого. У 1998 році йому навіть довелося виправдовуватися перед парламентським комітетом, на якому він заявив, що жодних секретів у веденні афро-політики він не має. Хіба що одну таємну поїздку... Тоді ж він повідомив, що майже не брав участі у зустрічах на високому рівні французького керівництва і країн африканського континенту. Про важливі ж рішення щодо військової співпраці (зокрема про угоди торгівлі зброєю) він нібито дізнавався тільки після того, як вони уже були ухвалені.

За справою контрабанди зброєю йдуть ще ряд досить впливових осіб. Франція уже видала ордер на арешт російського мільярдера Аркадія Гайдамака. У 1993 році Фалькон та Гайдамак підписали угоду з Анголою на поставки туди російського обладнання вартістю $47 млн. У 1994 році вони підписали ще одну угоду вартістю на $463 млн. Крім того, в полі зору слідства потрапив Бернар Пусьє, колишній директор французької державної компанії, яка займається експортом зброї.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: