Міжнародна правозахисна організація «Міжнародна амністія» розпочала кампанію з метою покласти край тортурам у всьому світі. Правозахисники стверджують, що в більше ніж 150 країнах світу й досі існує державна практика застосування тортур, згвалтування і насильства. «Людей б’ють кулаками, палицями, автоматними прикладами, батогами, залізними трубами, бейсбольними битами та електричними шнурами. Як наслідок, жертви відбуються щонайменше синцями, внутрішньою кровотечею, вибитими зубами, зламаними кістками, а то й помирають», говориться в доповіді організації.
Поширеним є згвалтування і сексуальні домагання до в’язнів. Інші методи включають погруження у воду, гасіння сигаретного окурка об тіло жертви. Іноді жертви прив’язують до автомобіля і тягнуть за собою.
Правоохоронці зазначають, що ні тібетський активіст, ні ветеран алжирської війни, чи чеченський або індоамериканський націоналіст, ніхто не застрахований від насильства у цьому світі. І жертвою тортур може стати будь-хто, будь-де, незалежно від віку, статі, етнічного походження чи політичного переконання.
Цього року ця правозахисна організація хоче досягти прогресу в трьох питаннях: запобігання тортур, подолання безкарності і протидія дискрімінації. Члени «Міжнародної амністії» планують розпочати кампанію лобіюванням урядовців на всіх щаблях влади, щоб остання оголосила зони, вільні від тортур. Правозахисники обіцяють проводити протитортурні заходи в усьому світі: будь-то Токіо чи Найробі, Бейрут чи Буенос-Айрес.