Конституційний суд країни також визначив, що призначення парламентом виборів глави держави на 16 січня юридично не обгрунтоване. Представники правоцентристських формувань пояснювали перенесення виборів необхідністю удосконалення законодавства та вимагали скасування засідання Конституційного суду, небезпідставно побоюючись негативних для себе наслідків. Комуністи також висловилися за збереження парламенту. Однак врятувати діючий парламент вже неможливо.
Проте Лучинськи має намір розпускати парламент не відразу, а після новорічних свят. Таким чином Лучинськи, по-перше, проявляє свою великодушність щодо парламенту. По-друге, в обмін на проявлену поблажливість президент збирається домовитися з лідерами фракцій про прийняття до того часу деяких законів. Зокрема, Лучинськи хотів би, щоб депутати внесли необхідні для нього зміни до виборчого кодексу, що передбачають проведення виборів в одномандатних округах. Раніше Конституційний суд країни постановив, що в разі розпуску парламенту Лучинськи, крім передбаченого законом 4-річного терміну, який закінчується 15 січня 2001 року, тимчасово виконуватиме обов’язки глави держави до обрання нового президента.
Більшість спостерігачів сходиться на думці, що від нездатності парламенту обрати президента виграв Лучинськи. Він має підстави казати, що, як він і передбачав, діючий парламент виявився нежиттєздатним і неефективним. Крім того, в нього є підстави звинувачувати своїх політичних противників у відстоюванні своїх власних інтересів. Та й сама поведінка партій, представлених у нинішньому парламенті, явно не збільшує їхньої популярності серед виборців.
Нинішній президент цілком готовий до дострокових виборів. Аналітики кажуть про те, що Лучинськи має у своєму розпорядженні все необхідне для успішного проведення дострокових парламентських виборів: адміністративний ресурс, підконтрольні телебачення, радіо, службу безпеки, МВС, МЗС. Поки парламент займався внутрішніми політичними розбірками, Лучинськи створював свій партійний блок. Пропрезидентське об’єднання Центристський союз Молдови має дуже добру фінансову підтримку. Аналітики прогнозують, що до списку Центристського союзу увійде або ж очолить його Думіту Брагіш — нинішній прем’єр-міністр, який користується популярністю серед населення. Серед заслуг річного правління Брагіша — припинення (вперше з 1997 року) падіння промислового виробництва в країні, контроль за інфляцією, поновлення зовнішнього фінансування Молдови.
Праві суперники Лучинськи, передусім екс-президент Мірча Снєгур і спікер парламенту Думітру Дьяков, явно не чекали такого розвитку подій. У липні цього року, вносячи зміни до Конституції, за якими Молдова перетворилася на парламентську республіку, вони ставили за головну мету усунення з політичної сцени Лучинськи. А в результаті діючий президент отримав можливість поставити більшість у новому парламенті під свій контроль.