Президент Монголії Нацагійн Багабанді після зустрічі в Улан-Баторі зі своїм українським колегою Леонідом Кучмою заявив, що Монголія «підтримує прагнення і бажання України вступити до Світової організації торгівлі». Як передає Інтерфакс, президенти двох країн домовилися про активізацію співпраці в політичній, економічній, військовій та гуманітарній сферах. «Україна готова надавати монгольській стороні всебічну допомогу в наукових дослідженнях, підготовці кадрів», — заявив Президент Кучма, висловившись також за збільшення кількості монгольських студентів, учнів в Україні. Для українсько-монгольських відносин така співпраця справді актуальна, адже президент Багабанді здобув вищу освіту в Одесі.
Досвідом і знаннями Україна та Монголія також поділяться на V Міжнародній конференції з розвитку демократії, яка цього літа відбудеться в Улан-Баторі. Нашу державу на цьому форумі представлятиме міністр закордонних справ Анатолій Зленко.
Президенти доручили відповідним органам виконавчої влади у своїх країнах розглянути питання запровадження режиму вільної торгівлі між двома державами. Крім того, під час візиту Леоніда Кучми до Монголії обговорювали перспективи партнерства у військовій сфері. За підсумками переговорів підписано Угоду про співпрацю у сфері оборони. Сторони розглядають можливість спільної підготовки військових кадрів, ремонту військової техніки, поставок озброєння.
Президент Кучма особливо відзначив спільність позицій України та Монголії з актуальних міжнародних проблем, зокрема щодо війни в Іраку та кризи навколо Північної Кореї.
За підсумками візиту Президента України до Улан-Батора було досягнуто домовленості про оздоровлення українських дітей, потерпілих унаслідок катастрофи на ЧАЕС, у Монголії. Українська сторона, у свою чергу, запросила монгольських дітей відпочити в Артеку.
Сьогодні Леонід Кучма завершить візит до Монголії і вирушить до спеціального адміністративного району Китаю Сянган (Гонконг). Мета візиту: активізація співпраці у фінансово-банківській та інвестиційній сферах. А загалом, як зазначив раніше заступник глави Адміністрації Президента Анатолій Орел, розвиток всебічних відносин із країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону є одним із пріоритетів зовнішньої політики України. Леонід Кучма, у свою чергу, відзначив необхідність того, щоб присутність нашої країни у цьому регіоні «конкретно відчувалася».