Україна попросила Румунію не нагнітати ситуацію навколо проблемних питань у двосторонніх відносинах і вирішувати їх у дусі добросусідства. Із таким проханням міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко звернувся до свого румунського колеги Мірчi Джоанне під час загальнополітичної дискусії у рамках чергової сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.
Як повідомив керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, міністри приділили особливу увагу ситуації навколо відновлення Україною глибоководного суднового ходу в дельті Дунаю і проблемі делімітації континентального шельфу і виключних економічних зон двох країн у Чорному морі. Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що Київ надав Бухаресту вичерпну інформацію щодо відновлювальних робіт у дельті Дунаю. Відкритість української сторони, за словами міністра, красномовно засвідчила поїздка представників акредитованого в Києві дипломатичного корпусу, презентація проекту у Відні, а також неофіційні консультації 21 вересня про розвиток ситуації в дельті Дунаю у Женеві, в яких взяли участь представники провідних міжнародних організацій (ЮНЕСКО, Єврокомісія та інші). За словами Грищенка, Україна готова до проведення комплексної експертизи цього питання. Водночас він підкреслив, що «ми проти використання румунською стороною такого обговорення як засобу конкурентної боротьби за монополізацію дунайських водних торговельних шляхів». Український міністр також висловив жаль із приводу відмови свого румунського колеги відвідати Київ.
Під час зустрічі Костянтин Грищенко також оцінив як поспішне рішення Румунії передати на розгляд Міжнародного суду ООН питання про делімітацію континентального шельфу і виключних економічних зон України й Румунії в Чорному морі. Водночас глава зовнішньополітичного відомства України запропонував Мірчi Джоанне продовжити переговори на двосторонньому рівні, провівши в Україні наступний, 25-й, раунд переговорів. Між тим Костянтин Грищенко заявив, що позиція України перед Міжнародним Судом ООН обґрунтована нормами міжнародного права, яке, на його переконання, знайде відображення у справедливому рішенні суду.
Відносини України та Румунії досягнули свого «кризового піку». Румунська преса переповнена антиукраїнськими матеріалами. Цими днями до Міністерства закордонних справ України було запрошено посла Румунії Александру Корнеа, якому було висловлено протест у зв’язку з тим, що масована інформаційна кампанія в румунських мас-медіа містить грубі випади на адресу України, її керівництва, а також діяльності посла України в Бухаресті. Остання зустріч міністрів двох країн в Нью-Йорку стала нагодою для зниження напруги у відносинах. Однак існує дуже невелика імовірність того, що румунська сторона з розумінням відреагує на зустрічний крок Києва.