Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На допомогу Iндії вирушили українські рятувальники

3 лютого, 2001 - 00:00

За останніми офіційними повідомленнями, внаслідок землетрусу в індійському штаті Гуджарат без домівок залишилося майже 300 тисяч індійців, загинуло понад 14 тисяч осіб, а поранення різного ступеня отримало більше 60 тисяч чоловік. Ще 11 тисяч вважаються зниклими безвісти.

Наразі рятувальники продовжують розбори завалів і пошук людей, які ще могли вижити після стихійного лиха. Хоча, на думку експертів, шансів знайти живих під уламками зруйнованих будівель майже не залишається, оскільки людина не може вижити під завалами більше 100 годин. А цей термін скінчився ще опівдні 30 січня. Росія вже відкликала з Індії свої рятувальні загони.

У зруйнованих містах Індії не вистачає чистої питної води, на вулицях стоїть сморід від трупів, які похоронні команди не встигають спалювати. За словами офіційних представників, основну загрозу на даний момент становить небезпека виникнення епідемій. У штаті Гуджарат подекуди вже спалахує холера. В той же час поблизу Бхуджа у четвер зафіксовано чотири підземнi поштовхи різної сили. Всього ж з 26 січня відбулося більше 400 поштовхів силою від 3 до 5 балів за шкалою Ріхтера. Фахівці вважають, що сейсмічна активність в цьому районі триватиме до квітня поточного року. За повідомленнями зарубіжних інформагентств, індійський уряд значно спростив митні та інші формальності для отримання вантажів у рамках наданої допомоги. В’їзні візи іноземцям видаються по прибутті до аеропорту Ахмедабада, центру найбільш постраждалого штату Гуджарат. У середу індійський уряд оголосив про підвищення на два відсотки корпоративних податків для відновлення постраждалих внаслідок руйнівної стихії районів. Міжнародні благодійні організації намагаються надати допомогу постраждалим. Гуманітарку і бригади рятувальників до Індії направило більше 15 країн світу, серед яких Україна, Росія, Велика Британія, США, Швейцарія та інші. Проте, за словами кореспондента Бі-Бі-Сі, масштаби лиха дуже великі і поки що всі зусилля не приносять бажаних результатів.

Україна наряду з іншими країнами світу надає гуманітарну підтримку населенню індійського штату Гуджарат. Вона виділила на допомогу постраждалому населенню Індії 2,2 млн. гривень та 4 тонни медикаментів. У четвер увечері з київського аеропорту «Бориспіль» до Бхуджа відлетів зведений загін МНС України. Прекрасно підготовлені українські рятувальники, зазначив міністр України з питань надзвичайних ситуацій Василь Дурдинець, вже мають досвід роботи за подібних умов, здобутий восени 1999 року в зруйнованих потужними землетрусами містах Туреччини. Вони, за словами міністра, здатні працювати на розборах завалів і порятунку постраждалих людей майже 24 години на добу.

Одразу ж після першого удару стихії запропонував свою допомогу ворожий Індії сусідній Пакистан, який також постраждав внаслідок землетрусу (загинуло 32 особи і кілька сотень поранено). Дипломати та чиновники Делі два дні радилися, чи варто приймати допомогу «від свого сусіди й архіворога». Однак прем’єр-міністр країни Атул Біхарі Ваджпаї заявив, що «за нинішніх умов його країна готова прийняти допомогу, від кого б вона не надходила», повідомляють РІА «Новини».

Антоніна ЩЕГЕЛЬСЬКА
Газета: 
Рубрика: