Палестинські та ізраїльські офіційні особи вітали втручання США в близькосхідний конфлікт і заклик американського президента покласти край кровопролиттю. Ясир Арафат і палестинське керівництво заявили, що повністю і без всяких застережень підтримують декларацію президента Буша. Ізраїль поки що не погодився вивести війська з окупованих міст Західного Берега ріки Йордан, як того вимагають американці і Рада Безпеки ООН. У той же час ізраїльський уряд вітав ухвалу президента США Джорджа Буша направити в зону близькосхідного конфлікту главу американського зовнішньополітичного відомства Коліна Пауелла. Вчора також відбулася зустріч палестинського лідера зі спеціальним американським посланником Ентоні Зінні. У поширеній учора заяві міністр закордонних справ Ізраїлю Шимон Перес заявив про свою підтримку ініціатив президента Буша, спрямованих на припинення бойових дій і поновлення регіонального мирного процесу.
Протилежна сторона конфлікту також вітала виступ Буша. Як повідомив в інтерв’ю телеканалу Сі-Ен-Ен високопоставлений представник палестинської адміністрації Сагіб Ерікат, керівництво автономії готове прийняти ініціативи американського лідера «без всяких попередніх умов». Позавчора президент США Джордж Буш закликав Ізраїль припинити наступ на палестинців. Він також звернувся до арабських держав з проханням активізувати зусилля для боротьби з тероризмом. Виступ президента США мав спонукати обидві конфліктуючі сторони до того, щоб зробити реальні кроки до досягнення миру. Буш заявив, що Сполучені Штати визнають право Ізраїлю на самооборону від терору, однак закликав ізраїльське керівництво припинити інтервенцію на території, що перебуває під контролем палестинців. За словами аналітиків, Буш вважає, що таким чином Ізраїль лише підриває власну безпеку, оскільки його військові операції викликають акції у відповідь з боку палестинців. Дії ізраїльської армії, на думку Буша, також ведуть до того, що криза виходить за рамки конфлікту між палестинцями та ізраїльтянами.
Так іранський лідер аятола Алі Хомейні закликав учора арабські країни оголосити місячне «символічне» нафтове ембарго країнам Заходу, щоб домогтися від них відмови від підтримки Ізраїлю. Іран — другий за величиною експортер нафти серед країн ОПЕК. «Арабські уряди можуть використати нафту як зброю. Вони можуть перекрити нафтовий потік у всі країни, у яких добрі відносини з Ізраїлем», — сказав Хомейні під час проповіді в Тегерані. Тим часом провідні арабські експортери нафти — Саудівська Аравія і Кувейт — відкинули ідею ембарго, яку вперше було озвучено Іраком у понеділок.