Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Наша країна очима іноземців

Вільям ТЕЙЛОР: мене найбільше вразили зміни в думках українців
25 липня, 2007 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Газета «День» відкриває нову рубрику: «Наша країна очима іноземців». Ми пропонуємо всім послам іноземних держав, представлених в Україні, іноземним політикам і експертам дати відповідь на наступні два запитання.

1.Якою ви побачили чи відкрили для себе Україну? Що з побаченого вразило вас найбільше?

2. Назвіть, будь ласка, три причини (умовно), щоб полюбити Україну?

Редакція газети вважає, що українцям буде цікаво почути, що про них думають і якою бачать Україну іноземці.

1. Першого разу, коли я відвідував Україну в 1992 році, вона була зовсім новою країною і наші програми допомоги Україні також були зовсім новими. У той час американські програми були головним чином гуманітарними. Тоді існувала стурбованість, хоча й необґрунтована, що розпад Радянського Союзу може призвести до браку продуктів та інших гуманітарних проблем. Я був учасником місії з оцінки стану справ у деяких колишніх республіках Радянського Союзу. І пам’ятаю, коли вперше прибув до Києва і намагався орієнтуватися де правий, а де лівий берег Дніпра, мене дуже вразила краса міста, хоча тоді Київ не був у такій чудовій формі як тепер. Я пам’ятаю, що мене вразили церкви, які збереглися і були в хорошому стані. Мені було цікаво побачити вулиці, вимощені бруківкою. Таким було моє перше враження від України та Києва.

Хочу нагадати, що з 1992 по 2002 рік я приїжджав до України принаймні один раз на рік, а іноді і два-три рази. Я мав можливість бачити зміни в Україні, як вона розвивалася протягом 10 років. Найбільше, що мене вразило за цей період, — це зміни у думках людей. І це було захоплююче і надихаюче.

Я радий, що ви поставили мені це запитання. Тому що я буквально недавно повернувся з п’ятиденної відпустки, яку провів у Криму. Кожен, хто був на узбережжі Криму, може сказати, що там захоплюючий ландшафт. Раніше я декілька разів бував у Ялті, Сімферополі, Бахчисараї, Севастополі. Але я ніколи не мав можливості проїхатися цим узбережжям. Разом з дружиною я їхав на автомобілі з Севастополя до Керчі, а потім повернувся до Алушти. Ми ніколи не забудемо цієї подорожі і повернемося туди ще не раз.

Звісно, в Україні є інші прекрасні куточки. Карпатські гори дуже красиві. Дорогою з Криму ми зупинилися в природному заповіднику Асканія-Нова. Там ми побачили незайманий степ, якому немає кінця. Це також вражаюча краса.

2. Першою причиною є люди. Їхнє бажання покращити своє життя, встановити свою позицію в Європі, залишити в минулому часи, коли Україна була частиною Радянського Союзу і рухатися в напрямку демократичного і економічного розвитку. Це дуже надихає.

Друга причина полягає в лідерській позиції України Я вважаю, що Україна, як європейська країна, має потенціал, спроможність рухати цю велику країну в європейські інститути і привести за собою інші частини цього регіону в Європу.

Третьою причиною є те, що ми можемо назвати географічною красою України.

Підготував Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: