У четвер міністр закордонних справ України Анатолій Зленко виступив у Києві перед дипломатичним корпусом, акредитованим в Україні. У зустрічі взяли участь близько 70 глав закордонних дипломатичних місій та місій міжнародних організацій, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.
Український міністр зосередив свою промову на двох напрямках — викладенні та обгрунтуванні основних підходів зовнішньополітичного відомства, а також на взаємопов’язаних із ними ключових пріоритетах міжнародної політики України. До останніх Зленко відніс вступ України до Всесвітньої торгової організації (ВТО), співробітництво з Європейським Союзом, де починає головувати давній історичний партнер України Швеція, забезпечення продуктивної участі України в діяльності Ради безпеки ООН, де Україна почне головувати вже через 3 тижні. У зв’язку з цим покладаються надії на візит в Україну генерального секретаря ООН Кофі Аннана. Важливою подією стане також приїзд Папи Римського Івана Павла II.
Зленко, підкреслюючи мету України на євроінтеграцію, відзначив, що заради цього країна налаштована активніше використовувати потенціал стратегічного партнерства з Росією, Польщею і США. Також буде забезпечуватися розвиток «привілейованих» відносин з Німеччиною, Великою Британією, Францією, Італією і Японією, регіонального співробітництва, насамперед, у рамках ГУУАМ, Центрально-Європейської ініціативи і Організації Чорноморської економічної співпраці. Як підкреслив міністр, Україна готова підтвердити свій статус ключової транзитної держави з оптимальними і надійними умовами для партнерів. Зленко наголосив на тому, що треба розглядати як шанс поступову відмову українського суспільства від апатії, пасивності при вирішенні державних справ, від «почуття приреченості». За словами міністра, труднощі, з якими зіткнулася Україна, вказують на те, що «незмінність демократичних реформ, суворе дотримання документальних прав людини і безповоротність економічних перетворень» повинні стати головним внутрішнім і зовнішнім політичним козирем країни. Завершуючи виступ, А.Зленко подякував колегам- дипломатам за розуміння того, що сьогодні Україні надзвичайно потрібне зважене і толерантне ставлення.
Виступаючи з промовою у відповідь, глава дипломатичного корпусу, посол Білорусі в Україні Віталій Курашик підкреслив, що слова міністра А.Зленка про прагматизм зовнішньої політики, де менше слів і більше конкретних справ, засвідчують те, що 2001 рік буде роком нових підходів та оцінок у зовнішній політиці України. «Обнадійливі показники економічного зростання переконують нас, що Україна просувається вперед шляхом перетворень і реформ. Ми бачимо внесок зовнішньополітичного відомства в ці процеси», — сказав В.Курашик.