Відповідне рішення мажилісу не може бути реалізоване без схвалення президента, однак інформації, яка реакція самого Назарбаєва (окрім чуток, що він справді не проти цього), до здачі номера в друк так і не надійшло. Опозиційний рух «Азамат» заявив про незаконність цієї «змови між президентом і парламентом», натомість колишній прем’єр-міністр Акежан Кажегельдін натякає, що готовий висунути власну кандидатуру на президентських виборах.
Останні три дні в Казахстані багато мовиться про докорінні зміни в політичній системі, викликані внесеними спільно Назарбаєвим та обома палатами парламенту змінами в конституцію країни. Відповідно до них збільшується кількість парламентаріїв, зростають терміни їхніх повноважень (до 5 років — у депутатів та до 6 — у сенаторів), зниження 10-відсоткового виборчого бар’єра до 7 відсотків. Із конституції вилучено сам термін дострокових виборів — у разі, якщо президент не зможе виконувати свої обов’язки, його замінить голова сенату.
У квітні 1995 р. повноваження Назарбаєва були продовжені до 2000 року, згодом його приклад наслідували всі президенти азійських республік СНД. Вважається, що підтримка ним парламентського рішення про проведення президентських виборів уже в січні є не більше ніж жестом — адже політика, сильнішого за Назарбаєва, сьогодні в країні немає, а існуюча опозиція не є впливовою. Тому термін, у який пройдуть вибори, для нього начебто великого значення не має. Хоча хто знає...
№194 10.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»