Із початку антитерористичної кампанії в Росії спливе незабаром півроку: якої тільки критики не чула Москва за цей проміжок часу, інколи відповідала на неї, ще рідше щось обіцяла... Захвилювалися ж по- справжньому в Кремлі тільки зараз. І те, що делегація російських парламентаріїв запротестувала у формі демаршу, лише засвідчило, наскільки несприйнятливим для Росії було рішення європейців. Навряд чи неочікуваним (Москву попереджали про можливі негативні наслідки невиконання попередніх умов, поставлених на січневій сесії Асамблеї), але, без сумніву — приголомшливим.
Таким чином від Кремля наразі ПАРЄ вимагає негайного початку переговорів із представниками Чеченської республіки; докладання максимуму зусиль, аби в Ічкерії припинилося порушення прав людини. Уже десятого травня, повідомило АП, Комітет Міністрів Ради Європи буде обговорювати рішення Асамблеї про призупинення членства Росії в цій організації, якщо не будуть виконані згадані умови. Для Москви така новина стала ляпасом, якого вона не пам’ятає щонайменше з часів «холодної» війни... Про що вчора заявив російський міністр закордонних справ Ігор Іванов: «ПАРЄ, приймаючи рішення щодо Росії, пішла на поводу тих депутатів, які продовжують жити стереотипами «холодної» вiйни. На його переконання, рішення Страсбурга «безсумнівно ускладнить діалог Росії і ПАРЄ».
У той же час інша делегація — Європейського Союзу — наполягала вчора дозволити провести повне розслідування в Чечні з приводу звинувачень у порушенні прав людини в Чечні. Колишній генсек НАТО Хав’єр Солана, один із представників ЄС, зазначив в інтерв’ю АП, що від такого розслідування «виграє і російська адміністрація, і російський народ, і свiтова спільнота». Сумнівним лишається тільки, що Росія буде рада від такого «виграшу»...