Німецький уряд буквально розгублений перед невпинним зростанням у країні екстремістських течій. Усе частіше тут дають про себе знати неонацисти, а також інші угруповання, що поставили за мету винищення іммігрантів, бездомних, а також євреїв. Майже два тижні тому на залізничному вокзалі в Дюссельдорфі стався вибух, в результаті якого було поранено десять іммігрантів (з країн колишнього Радянського Союзу та євреїв). Позавчора в південнонімецькому місті Бамберг було закладено вибухівку в будинку, де проживає родина колишнього лідера єврейської місцевої общини, який помер ще одинадцять років тому. Зусилля поліції знайти винуватців поки що лишаються марними, передає АП. Хоча ні в кого не виникає сумнівів, що усі злочинні акти були справою рук неонацистів.
Неонацизм у Німеччині сьогодні можна порівняти хіба що зі стихійним лихом. На урядовому рівні зараз обговорюється питання заборони будь-яких екстремістських право-радикальних організацій. Тільки за цей рік внаслідок атак на національні меншини Німеччини троє осіб загинуло. За останні три місяці проти євреїв було вчинено 157 злочинів (торік за цей же термін — 110). Шрьодер попрохав усі країни світу, аби всі ці випадки не вплинули негативно на їхнє уявлення про Німеччину. Політики з усіх партій закликають, аби судові органи щонайшвидше розпочали справи проти підозрюваних у насильстві проти національних меншин, сподіваючись, що таким чином можна буде запобігти можливим наступним злочинам.
Німецькі власті вже ухвалили спеціальний план для боротьби зі злочинами проти іноземців, учиненими правими угрупованнями. Служби безпеки знищуватимуть усі сайти таких угруповань в Інтернеті. Чиновники різних рівнів — від місцевих до федеральних — повідомили, що складатимуть списки підозрюваних у скоєнні таких злочинів для поліпшення затримання поліцією винних. Імовірність того, що боротьба буде ефективною, утім, лишається досить низькою. Прогнозований пік право-екстремістських течій в Європі таки стався. Першою жертвою стала Австрія, проти якої Євросоюз змушений був навіть запровадити санкції, через те що до коаліційного уряду країни могли потрапити представники праворадикальної Партії Свободи Йорга Хайдера. Німеччина, очевидно, теж непомітно для себе втратила контроль над настроями суспільства. Особливо, кажуть самі німці, в Східних землях — у колишній НДР.