Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Неонацисти повертаються до великої політики

14 червня, 2007 - 00:00


Віктор ТИМЧЕНКО, «День»

Лейпциг

«Німеччина має залишатися країною німців і не повинна стати зборищем кримінальних і політичних злочинців з усього світу. Той, хто підтримує на виборах ННС, робить значний внесок для виживання нашого народу».

Цю цитату взято з «Німецької національної газети» — органу Німецького національного союзу (ННС), ультраправої партії мюнхенського видавця Герхарда Фрая, відомого екстреміста і друга Володимира Жириновського. Заснована 1987 року, вона привертала досі пильну увагу хіба що німецького Відомства по охороні конституції, яке з року в рік говорило про зменшення числа її членів і слабку фінансову основу...

І от договорилися: на виборах до ландтагу землі Саксонія-Ангальт минулої неділі, які були лакмусовим папірцем перед виборами до бундестагу, ННС одержала понад 13 відсотків голосів, залишивши далеко позаду і «зелених», і компаньйонів ХДС по нинішній коаліції у Бонні — лібералів. Як стало відомо, «фінансово слабка» партія кинула на вибори в цій східнонімецькій землі 3,5 мільйона марок — значно більше, ніж ХДС чи СДПН. Аналітики намагалися розібратися, чому за праворадикальну партію віддала голоси молодь, а серед тих, хто прийшов на виборчі дільниці вперше, за ННС проголосувала чверть — більше, ніж за ХДС чи СДПН. Повернення правих у велику політику — найбільша подія цих земельних виборів. Сьогодні жодна права партія в жодному з ландтагів не представлена. ННС була свого часу в міській раді Бремена, але й звідти їм довелося піти. Перед виборами в Саксонії-Ангальт чулися голоси про те, що рівень життя на сході країни падає, що ННС складає списки молодих виборців і агітує по квартирах, і що все це може привести до приходу ультраправих до парламенту. Проте, щоб не 5, не 6, а одразу 13 відсотків голосів — такого не чекав ніхто.

Другий ляпас виборів призначений особисто канцлеру Гельмуту Колю. Минулої неділі відбулися вибори мера Лейпцига. У перемозі соціал-демократів тут ніхто не сумнівався, але те, що кандидат на цей пост від партії Коля одержить лише 17 відсотків і посяде третє місце (після неокомуністів з Партії демократичного соціалізму, які зібрали 30% голосів) викликало розгубленість у лавах ХДС. Хоч Коль і заявляв неодноразово, що переможців ми побачимо лише в день виборів, все ж, здається, правити йому залишилося лічені місяці.

 

Газета: 
Рубрика: