Досить неоднозначними є підсумки перших шести днів війни в Іраку. Схоже, що назвати її блискучою поки що може тільки Багдад. Справді, ніхто не чекав, що ослаблена тринадцятьма роками ембарго країна зможе протистояти новітній техніці американської та британської армій. Здається, що насамперед не чекали цього військові стратеги у Штатах та Британії. Неначе добре сплановано операцію, яка передбачала атаки в усіх напрямах — з повітря і на землі. Неначе досить сильними є війська, які нараховують 230 тисяч солдатiв. Але, очевидно, не гаяли часу і в Іраку. Європейські експерти зазначають, що Багдад урахував досвід війни 1991 року, а тому прораховує воєнні наміри командування коаліції.
Які новини на фронті? Фактично жодного міста силам коаліції так і не вдалося захопити повністю. Принаймні досі надходила досить суперечлива інформація про те, які міста зайняті, а які ні. Якщо спочатку говорили, що до другого за розміром іракського міста Басра увійшли британці, то потім виявилося, що біля нього усе ще тривають бої. Точно відомо, що вчора американські літаки уперше бомбили позиції Республіканської гвардії Іраку в околицях Багдада. Гвардійців вважають елітними військами іракської армії, а тому існують прогнози, що саме з ними армії союзників найважче буде справитися. Тим більше, що не допомагає антиіракській коаліції й погода. За словами британського прем’єр-міністра Тоні Блера, піщані бурі можуть призвести до того, що знадобиться більше часу для проведення воєнної операції. Проте британський політик зауважив, що силам союзників вдалося досягнути помітних результатів у кампанії. Щоб підбити проміжні підсумки, Блер планує наступними днями зустрітися з президентом США Джорджем Бушем.
Оглядачі вважають, що незабаром після бомбардування гвардійців може розпочатися й битва за Багдад. Очолювані Сполученими Штатами сили вже почали атакувати з повітря південні оборонні рубежі Багдада. Інформація про жертви та військовополонених ще більш суперечлива, ніж повідомлення про захоплені міста. Ніхто досі офіційно не підбивав таких підсумків. Інформація надходить часткова, «клаптиками». Так, представник американської армії учора повідомив, що за останні два дні на півдні Іраку було вбито близько 500 іракців. При цьому не повідомлялося, яких іракців — військових чи мирних жителів? Якщо йшлося про цивільне населення, то «роззброєння Іраку» може обійтися коаліції дуже кривавою ціною. Водночас міністр інформації Іраку Мохаммед аль-Сахаф заявив, що за минулу добу в Багдаді принаймні 16 осіб загинуло і 95 було поранено. Учора ж, за повідомленням Багдада, іракський смертник підірвав танк коаліції. Щодня також з’являються повідомлення про збиті вертольоти союзників та взятих у полон солдатів. Учора Пентагон встановив особи двох членів екіпажу американського вертольота, захоплених іракськими силами і показаних по телебаченню. Ці двоє зникли в понеділок після атаки на позиції іракських сил під Кербелою.
Крім іншого, Організація Об’єднаних Націй вкотре заявила про гуманітарну кризу, що загрожує регіону. ООН закликала якомога швидше надати допомогу жителям Басри. Через бої, що тривають в околицях міста, досі не вдається доставити гуманітарну допомогу півтора мільйонам жителів цього міста. У ньому немає або майже немає питної води, відключено електрику. Джордж Буш, між тим, пообіцяв, що коаліція надасть гуманітарну допомогу іракському народу «як тільки то буде можливо».