Канцлер ФРН Герхард Шрьодер оголосив про досягнення домовленості уряду з провідними енергетичними компаніями країни щодо поступового виведення з експлуатації 19 атомних електростанцій. Це рішення має історичне значення, бо досі жодна країна з розвинутою промисловiстю ще не відмовлялася від використання атомної енергії і тим більше не проголошувала за мету ліквідувати ядерну енергетику.
За словами Шрьодера, німецькі АЕС будуть закриті після того, як кожна з них відпрацює 32 роки. Це на два роки більше, ніж цього вимагали зелені — молодші партнери соціал-демократів по коаліції, але на три роки менше, ніж домагалися енергетики. Це означає, що 2002 року буде закрито збудовану 1968 року АЕС Обріхайм, що на землi Баден-Вюртемберг, а останню — Некарвестхайм — на цiй же землi — приблизно через 20 років. Після 1989 року в Німеччині не було побудовано жодної атомної станції. Канцлер Шрьодер вважає це розумним компромісом. Керівники чотирьох найбільших енергокомпаній країни вже висловили жаль із приводу такого швидкого закриття станцій. Зокрема, бос ФЕБА Ульріх Гартман сказав в інтерв'ю «Франс-прес», що енергетична галузь визнає верховенство політики. Водночас він зазначив, що «компроміс» був нелегкий, і кожна сторона не «зовсім задоволена» ним. Зелені ж, які ще на початку 70-х років почали боротьбу за закриття атомних електростанцій, своєї радості не приховують. Це питання було чи не найголовнішим у виборчій платформі рожево-зеленої коаліції на виборах два роки тому. Зелені постійно влаштовували акції протесту під час транспортування атомного палива до країни чи під час вивезення ядерних відходів на переробку до Франції чи Великої Британії. «Зелений» міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер — головний противник допомоги Європейського Союзу в добудові блоків Хмельницької та Рівненської АЕС.
Як відомо, німецькі атомні електростанції виробляють 30 відсотків електроенергії, які споживає країна. Зрозуміло, що відмова від атомної енергетики примусить уряд імпортувати електроенергію. Тепер опозиційна партія ХДС пообіцяла заблокувати проходження законопроекту через Бундесрат — верхню палату парламенту. Християнських демократів турбує, звідки надходитиме імпортована електроенергія. Чи там безпечні реактори? Збільшення виробництва електроенергії на теплових електростанціях порушує питання забруднення довкілля. Шрьодер обіцяє, що урядовий законопроект не потребуватиме схвалення Бундесратом.