Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Нові жертви недосягнутого перемир’я в Кашмірі

3 серпня, 2000 - 00:00

Індійський прем’єр-міністр Атал Біхарі Ваджпайї учора виступив у нижній палаті парламенту, де звинуватив у загибелі мирних жителів ісламістських бойовиків, яких підтримує, на його думку, офіційний Ісламабад. Він зазначив, що останні вбивства засвідчили небажання озброєних послідовників Аллаха проводити мирні переговори. Лише два тижні тому, 17 липня, одне з головних збройних мусульманських угруповань «Хезбул Моджахеди» оголосило про складання зброї і про початок мирного процесу в Кашмірі. На цьому тижні мали розпочатися переговори між Делі та командуванням угруповання, результатом яких мало б стати проголошення миру в штаті Кашмір. Проте, на думку індійської влади, тепер стало очевидно, що ісламісти просто воліли відволікти їхню пильність.

Існує чимало інших версій загибелі мирних жителів. По- перше, оголосило про складання зброї тільки угруповання «Хезбул Моджахеди», одне з найбільших, але далеко не єдине в Кашмірі. Загалом на території штату діяло 14 збройних об’єднань бойовиків, які функціонують під спільним «началом» так званої Об’єднаної Ради Джихаду. Припускається, що не всі ці угруповання бажають складати зброю й заявляють про це вбивствами. Однак самі бойовики не беруть на себе відповідальності за останні акти насильства. Деякі із свідків стверджують, що убивці були одягнені в форму... індійських правоохоронців. Причому такі свідчення в історії кашмірських убивств далеко не перші. Навряд чи можна виключати спробу бойовиків скомпрометувати індійську владу в цілому, але ж варто пам’ятати, що окремі радикально налаштовані індійці справді жадають повного винищення ісламістів через недовіру до них.

Чи стане убивство мирних жителів причиною нового збройного конфлікту, уже третього в історії Індії починаючи з 1947 року? Навряд. Підтримка ісламістських атак нинішнім керівником Пакистану Мушаррафом сама собою вирішує не все — хоча б з огляду на те, що Сполучені Штати Америки вважають ісламістських екстремістів терористичними групами. Світ же зацікавлений в мирі між Індією та Пакистаном вже через те, що обидві країни оголосили про наявність у себе ядерного арсеналу.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: 

Коментарі

Загрузка... Вхід...
Тут немає коментарів Будь першим!

Написати нового коментаря

Comments by