Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Новорічна анкета «Дня»

25 грудня, 2008 - 00:00

1. Складіть ваш рейтинг найважливіших подій у міжнародному житті в 2008 році. Які з них, на вашу думку, мають особливе значення для українського суспільства?

2. Які українські події мали резонанс за кордоном, зокрема, у вашій країні? На вашу думку, в чому змінилася Україна та українці?

3. Які сюжети, публікації автори «Дня» найбільше запам’яталися?

4. Що б ви побажали українцям на 2009 рік?


«Дуже сильною стороною вашого видання є історична публіцистика»

Посол Республіки Польща в Україні Яцек КЛЮЧКОВСЬКІ

1. До найважливіших світових подій хочу зарахувати:

— президентські вибори, що пройшли у Росії та Сполучених Штатах Америки;

— Олімпійські ігри в Пекіні;

— російсько-грузинський воєнний конфлікт;

— обвал на світових фінансових біржах та розвиток кризи, що охопила всі континенти.

Зрозуміло, що найвідчутнішою подією для українського суспільства стала і, на жаль, залишається, світова фінансова криза. Натомість хочу також зазначити, що у році, який минає, важливими подіями для українців — у контексті наших двосторонніх взаємин — також були:

— очевидне ускладнення функціонування спільного українсько-польського кордону на початку 2008 року, серед іншого, у зв’язку із вступом Польщі до шенгенської зони;

— набуття чинності закону про Карту поляка;

— прем’єри в Україні кінострічок відомих польських режисерів — «Катинь» А.Вайди і «Україна. Становлення нації» Є. Гоффмана.

2. Щодо подій в Україні, то, на мою думку, значну увагу поляків привертав розбрат українських політичних еліт, парламентська криза та загроза розпуску парламенту. Вагомим заходом був, безперечно, масштабний проект із ушанування жертв Голодомору 1932—1933 рр.

Говорячи про українців, хочу зазначити, що попри усі складнощі ситуації в країні та світі, попри значне розчарування політикою і політиками українське суспільство, звичайні люди зберігають в душі полум’я оптимізму, повертаються до віри предків, замислюються над історичним минулим, аби робити адекватні до сьогодення висновки. Й одночасно, в умовах глобалізаційних економічних явищ, намагаються знайти найраціональніший і найконструктивніший шлях господарювання в Україні.

3. Не згадуючи якогось конкретного заголовку публікації в газеті «День», вважаю за доцільне відзначити — і мої колеги в посольстві поділяють цю думку, що дуже сильною стороною вашого видання є історична публіцистика, регулярне повернення до проблематики, яка неоднозначно сприймається в Україні та викликає дискусії, до питань, що стосуються захисту державних інтересів, найважливіших подій власної історії, збереження української самобутності, сприяє інформуванню читачів про існуючі різні точки зору на спірні питання.

4. У Новому 2009 році я щиро бажаю українцям добра, більшої уваги до загальнолюдських цінностей — сім’ї, дітей, свого здоров’я, суспільного миру, толерантності одне до одного та взаємодопомоги, а також зичу мудрості й терпіння, посилення почуття відповідальності за всі ті процеси, що відбуваються навколо них у країні.

Газета: 
Рубрика: