Президент США Барак Обама презентував Закон «Про американські робочі місця» в Рожевому саду, біля своєї резиденції, закликавши республіканців підтримати його ініціативу, оскільки безробітні американці не можуть чекати. Раніше Обама вже заявляв: він розраховує на те, що план боротьби з безробіттям буде прийнято до кінця року, а також закликав членів конгресу «припинити політичний цирк і зробити щось для підтримки економіки США». «Бездіяльність конгресу призведе до того, що майже кожна сім’я в Америці наступного року платитиме більше податків», — застеріг Обама.
Згідно з планом, уряди штатів і муніципалітетів отримають 50 млрд. доларів на розвиток транспортної інфраструктури, 35 млрд. — на зарплати працівників шкіл, поліції і пожежної охорони, 30 млрд. — на модернізацію державних шкіл та установ професійної освіти і 15 млрд. — на ремонт порожнього житла, у тому числі вилученого за несплату іпотеки. Що стосується заперечень, де шукати гроші для реалізації цього плану, адміністрація пропонує обмежити всілякі податкові пільги для осіб з доходами понад 200 тис. доларів на рік, усунути лазівки, якими активно користувалися компанії нафтогазового сектору і підвищити податки для менеджерів хедж-фондів.
Республіканці відразу ж висловили заперечення проти президентського законопроекту, який, на їхню думку, зводиться до того, що ці податки вдарять по тим, хто створює робочі місця. Зокрема, спікер палати представників Джон Бейнер схвалив появу цього законопроекту і пообіцяв відразу направити його у Бюджетне бюро Конгресу для негайного розгляду. В той же час він чітко дав зрозуміти, що вже діючі економічні пропозиції Білого дому, прийняті попереднім складом Конгресу, викликають необхідність додаткового вивчення поданого Обамою законопроекту. «Я сподіваюся, що ми працюватимемо разом і втілимо в життя кращі ідеї обох партій, аби допомогти американцям повернутися на свої робочі місця», — підкреслив Бейнер. У той же час лідер більшості республіканців у палаті представників Ерик Кантор ще раз нагадав президентові, що Конгрес запропонує свої ідеї з цього приводу. «Я не думаю, що підхід президента «все або нічого» є конструктивним», — зазначив Кантор. Він також додав, що «більшість людей розуміють: обіцянки довкола програми стимулювання економіки не виконуються».
Слід зазначити, що в серпні в США не було створено жодного нового робочого місця. Офіційний рівень безробіття становить 9,1%. Основною причиною такої ситуації є побоювання нової рецесії, що гальмує створення нових робочих місць. Перспективи переобрання Обами на пост президента багато в чому залежать від того, чи зможе він понизити цей показник. Глава Білого дому, захищаючи свій курс, заявив, що в момент, коли він прийшов на пост президента, ситуація в країні була украй важкою. За його словами, якщо економіка країни зростає і мешканці щасливі, для перемоги на виборах достатньо лише бути привабливим і вміти виступати зі зверненнями. Спостерігачі зазначають: якщо в країні спостерігається високий рівень безробіття, а економіка перебуває в стані спаду, рейтинг глави держави буде низьким, незважаючи на всі його починання.