Олімпійський вогонь, що покликаний бути символом миру та єднання, на своєму шляху до Пекіна зустрічає багато перешкод. Після того як Китай жорстко розправився з учасниками безладу в Тибеті, на шляху проходження факела були організовані демонстрації протесту. Зокрема, в Лондоні, Парижі, Сан-Франциско протестувальники намагалися зупинити естафету олімпійського вогню. Одночасно у світі розгорілася дискусія про те, чи варто демократичним країнам бойкотувати Олімпіаду в Пекіні. Таким чином Захід хотів примусити Китай змінити політику «репресій, що продовжуються в Тибеті». Але схоже на те, що цей протест виллється в ігнорування лідерами цих країн церемонії відкриття Ігор. Про такий намір оголосили британський і польський прем’єр-міністри Гордон Браун і Дональд Туск, а також Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. А президент Франції Ніколя Саркозі 5 квітня заявив, що прибуде на церемонію відкриття Олімпіади в Пекіні тільки в тому випадку, якщо влада Китаю почне переговори з Далай- ламою і виконає низку інших кроків у бік поліпшення ситуації щодо прав людини.
Також китайській владі виставив умови лідер президентської гонки в республіканців сенатор Джон Маккейн. «Якщо китайська політика й практика не зміняться, я не буду присутній на церемонії відкриття», — заявив він. Кандидати в президенти США від Демократичної партії Хилларі Клінтон і Барак Обама закликали Джорджа Буша бойкотувати церемонію відкриття Ігор.
Президент МОК Жак Рогге заявив, що протести в Лондоні, Парижі та Сан-Франциско завдали олімпійському руху кризи. Він закликав китайську владу виконувати взяті на себе моральні зобов’язання. Нагадаємо, що літні Олімпійські ігри пройдуть у Піднебесній з 8 по 24 серпня цього року.