За місяць до початку Олімпійських ігор в Афінах ситуація в Греції загострюється. У той час як Сідней був готовий до прийняття Олімпіади-2000 за рік до її початку, Афіни досі не змогли впоратися з відповідальним завданням. Саме тому організаторам Олімпіади довелося закликати робітників працювати на об’єктах цілодобово. При цьому про додаткові виплати для них не йшлося. Така «постановка питання» вже стала причиною протестів у країні.
Першими розпочали бойкот працівники готелів. Учора вони провели попереджувальний 24-годинний страйк, на якому поставили вимогу про виплату «олімпійських премій» за напружений графік роботи. Якщо власники готелів не підуть на поступки, працівники обіцяють повторити страйк у серпні, у розпал Олімпіади. До них також обіцяють приєднатися таксисти, якщо влада не дозволить їм брати по три євро додатково за перевезення пасажирів до олімпійських об’єктів. Ситуація загострюється ще й тим, що грецьке керівництво не погоджується призначати працівникам громадського транспорту, медикам та пожежникам додаткові нарахування.
У Афін є ще місяць, аби владнати всі негаразди та дійти порозуміння з пересічними греками. На сьогодні столиця Греції готова до зустрічі олімпійського вогню на 95%. Порівняно з іншими олімпійськими столицями, Афінам довелося будувати значну кількість олімпійських об’єктів «з нуля». Було збудовано навіть нову в’язницю для іноземців на території старої американської військової бази у передмісті Афін, оскільки існуючі пенітенціарні заклади не відповідають «міжнародному рівню». Розширення трас, спорудження нової лінії метро, залізниці — облiк новобудов на цьому не вичерпується. Будівельний процес ускладнюється сейсмічністю району, що вимагає додаткових укріплень.
Грецька неквапливість стала об’єктом критики Міжнародного олімпійського комітету, який повідомив, що надалі при виборі міста для проведення Олімпійських ігор керуватиметься наявністю в них принаймні ключових об’єктів. Афінам довелося також почути досить негативні відгуки з приводу надмірних невмотивованих видатків. У квітні МОК вперше в історії Олімпіади застрахувався на суму $170 млн. у разі зриву Ігор. Щоправда, днями президент МОК Жак Рогг заявив, що спортивне дійство в Афінах таки принесе значний прибуток. На його думку, перемога збірної Греції на чемпіонаті Європи з футболу дасть новий поштовх, і квитки будуть розкуповуватися активніше. Однак попри гордість бути господарями Олімпійських ігор, ними ж заснованих, греки починають усвідомлювати і непомірний тягар боргів. Через затримки зі спорудженням олімпійських об’єктів «вартість» Ігор зросла — тепер вона складає $7,3 млрд.