Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Операція «Наступник» не популярна

6 жовтня, 2005 - 00:00
«Я СВОЄ ЗАВДАННЯ БАЧУ НЕ В ТОМУ, АБИ ВІЧНО СИДІТИ В КРЕМЛІ І ЩОБ НА ЕКРАНАХ ТЕЛЕВІЗОРІВ — І ПО ПЕРШІЙ, ДРУГІЙ І ТРЕТІЙ ПРОГРАМІ — УВЕСЬ ЧАС ПОКАЗУВАЛИ ОДНУ Й ТУ Ж ФІЗІОНОМІЮ», — ТАК ВІДПОВІВ НЕДАВНО ВОЛОДИМИР ПУТІН НА ЗАПИТАННЯ З ПРИВОДУ МОЖЛИВОСТІ СВОГО ТРЕТЬОГО ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО ТЕРМІНУ / ФОТО РЕЙТЕР

Росіяни підтримують свого президента Володимира Путіна, але нового лідера держави хочуть обирати без його підказок. Вибір наступника нинішнього голови Кремля вважають кращим виходом для країни в 2008 році всього 12%, — такі результати опитування соціологів «Левада-центру». Про це повідомляє російська газета «Ведомости».

Кілька губернаторів уже попросили Путіна залишитися на третій термін, але сам він під час прямої лінії з росіянами 27 вересня сказав, що «жодних різких змін» до законів, і в тому числі до Конституції, він не вважає доцільним вносити. «Я своє місце в строю знайду», — описав президент свою долю після закінчення терміну повноважень. Обидва рейтинги Путіна — й електоральний, і рейтинг довіри — помітно випереджають рейтинги всіх інших чинних політиків (це фіксують усі основні соціологічні служби). 77,6% росіян взагалі вагаються з відповіддю на запитання, за кого вони готові проголосувати, якщо Путіна не буде в списку кандидатів на виборах-2008 (опитування ВЦДГД).

«Що було б краще для Росії в 2008 році?» — поцікавилися в росіян соціологи «Левада-центру». Лише 12% опитаних визнали, що кращим виходом було б, «щоб Путін запропонував громадянам Росії обрати свого «наступника» (близьку йому людину)». А більшість росіян розділилися на прихильників збереження посади для Путіна (44%) і прихильників його відходу, але з наданням росіянам «можливості обрати нового президента без підказки» Путіна (34%). Соціологи пояснюють таку невелику кількість готових підтримати путінського наступника неконкретністю цієї ідеї.

Наступник для росіян — поки що кіт у мішку, стверджує гендиректор ВЦДГД Валерій Федоров, і всерйоз про кандидата на посаду президента, навіть прізвище якого невідоме, мало хто з росіян говоритиме. Але однієї «вказівки» Путіна, кого саме він хотів би бачити наступним президентом, цій людині для обрання буде недостатньо. «Президентами в нас за дорученням не стають, і право обрати собі царя росіяни нікому доручати не хочуть», — пояснює Федоров.

Дані соціологів про те, чи хочуть громадяни змінювати Основний закон так, щоб Путін залишився президентом і після 2008 року, різняться: 50,28% опитаних ВЦДГД «порекомендували б Путіну суворо дотримуватися чинної Конституції», а 61% опитаних компанією «Башкіров та партнери» повністю або швидше позитивно поставилися б до можливої зміни Основного закону, щоб Путін не йшов.

Газета: 
Рубрика: