У вівторок у Бостоні в Массачусетському університеті відбулися перші теледебати між кандидатами у президенти Елом Гором і Джорджем Бушем-молодшим. Перші дебати претендентів ще раз переконали громадськість у тому, що жоден з них не є по-справжньому яскравим лідером. І обидва здатні лише на банальне (але ввічливе) зведення рахунків. Цікавої дискусії просто не вийшло. Можливо, саме тому Гор незадовго до закінчення закликав говорити про справу, а не про особистості, відповідаючи на побажання Буша Америці «свіжого старту після періоду цинізму».
За підрахунками телекомпанії СNN, за теледебатами стежили 75 мільйонів глядачів. Проведене відразу після закінчення теледебатів службою Геллапа опитування громадської думки показало перевагу позицій Альберта Гора. На його підтримку висловилися 48 відсотків респондентів, проти 41 відсотка на користь Буша. Вирішальної ж переваги, як свідчить опитування, не досяг жоден із претендентів.
Обидва, і Буш, і Гор сперечалися про оподаткування. Гор, зокрема, переконував, що плани Буша скоротити податки на 1,3 мільярда доларів будуть насамперед на користь багатих. Буш вважає це «сумнівною математикою» й пригадав Гору його нинішні прорахунки. Наприклад, невикористану можливість реформувати систему медичного страхування.
Гор виступив як прихильник традиційно активного американського втручання в міжнародні справи, що сповідується демократами, й пообіцяв у разі свого обрання збільшити військові витрати. Й обидва не зійшлися в думках про можливу роль Росії як посередника при урегулюванні нестабільності в Югославії — Буш, наприклад, висловився за активізацію ролі Москви. Гор — проти. Більше нічого істотного, що свідчило б або про кардинальні відмінності в позиціях, або про можливі зміни в загальному курсі, що проводиться останнім часом Сполученими Штатами, висловлено не було.
Аналітики, які стежили за першим з трьох запланованих раундів теледебатів, зазначають, що обидва кандидати трималися впевнено й самостійно і не припускалися помилок і обмовок, якими зазвичай славиться Буш-молодший.