Досі вважалося, що вперше писемність винайдено в Месопотамії, тобто на території сучасного Іраку. Письмена датуються ще дофараонським періодом історії Єгипту, близько 3300 років до н.е. Цей час припадає на правління в Південному Єгипті царів Скорпіона та Миші. Взагалі перші єгипетські царі мали імена різних тварин. Були, наприклад, цар Слон, цар Сокіл і навіть цар Крокодил.
На глиняних табличках, знайдених німецьким археологом, записано розміри податків, стягнутих із місцевого населення, а також титули царя та перелік органів адміністрації. Знайдені письмена ієрогліфічні, для кожного явища існує певний зафіксований окремий знак. Проте, як вважає німецький археолог, «у будь-якому випадку зрозуміло, що древні могли чітко висловлювати свої думки й почуття». Велика кількість табличок, а також їхній зміст свідчать, що в той час була велика кількість письменних людей, а також — найголовніше! — письменним був сам цар.
Схожі таблички того ж часу було знайдено в Месопотамії. Проте, як вважає Дреєр, їх було запозичено з Єгипту, і вони мали виключно декоративне призначення. Знаки на них розміщено хаотично і не складено в цілісний текст.
№242 17.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»