П’ять годин знадобилося німецьким спецназівцям, аби звільнити іракських дипломатів, захоплених у заручники п’ятьма невідомими у вівторок. Серед захоплених було до десяти дипломатів. Попри те, що бандити мали при собі непоганий арсенал зброї (пістолет чеського виробництва, електрошок та сокиру), за «призначенням» використати її не наважилися — за винятком газового пістолета, від якого постраждали двоє співробітників посольства. Представившись членами маловідомої Іракської демократичної опозиції в Німеччині, нападники запевнили, що їхня акція «мирна і тимчасова». Іракці заявили, що ставлять перед собою мету звільнити іракську землю від деспотичного режиму Саддама Хусейна, а напад на посольство назвали першим кроком на цьому шляху.
Правда, розуміння навіть у своїх однодумців — інших іракських опозиціонерів — отримати їм не вдалося. Із занепокоєнням стежили за берлінськими подіями із Вашингтона, звідки міністр оборони Дональд Рамсфельд запевнив, що США не мають жодного відношення до новоявлених борців за іракську свободу. Підозри до американців з’явилися далеко не на порожньому місці. Річ у тім, що два тижні тому представники американського Держдепу зустрічалися з іракською опозицією. Тоді ж зайшла мова про виділення коштів на її діяльність. Проте у США переконують, що вони б ніколи не пішли на такий радикальний крок, як захоплення посольства, оскільки Вашингтон прагне усунення Хусейна «легітимним шляхом».
Угруповання іракської опозиції в Німеччині сформувалося тільки кілька тижнів тому, а тому природно, що про п’ятірку нападників ні сном ні духом не відали ані правоохоронні органи Німеччини, ані розташований в Лондоні Іракський національний конгрес («офіційна» іракська опозиція у вигнанні). Осуду піддала атаку і сама Німеччина, якій подібні інциденти за місяць до виборів, явно, тільки на шкоду. Тим більше, що захоплення іракських дипломатів відбулося через два дні після заяви німецького канцлера Герхарда Шредера, який виступив проти силового повалення влади Хусейна. В офіційному Багдаді нападників охрестили «найманцями американських та сіоністських спецслужб».
Напад стався приблизно опів на третю дня. Працівникам посольства «опозиціонери» почали погражувати зброєю. Зав’язалася невелика бійка, під час якої із газового пістолета було поранено одного з дипломатів. Жителі сусудніх iз посольством будинків, почувши постріли, одразу почали телефонувати до поліції. До вечора на місце інциденту прибуло до трьохсот поліцейських, які вдіяти щось на території посольства могли тільки з дозволу Багдада (через так званий принцип екстериторіальності площі, на якій розташоване будь-яке дипломатичне представництво). Опів на восьму вечора такий дозвіл було отримано, а вже через 15 хвилин поліція увірвалась до посольства. Нападники здалися не чинячи опору.
ДО РЕЧІ
Сполучені Штати між тим продовжують звинувачувати іракське керівництво у зв’язках iз терористичним угрупованням «Аль-Каїда». «Вашингтон Пост», посилаючись на дані розвідслужб, повідомив, що Багдад надав притулок кільком терористам після того, як США розпочали військову кампанію в Афганістані. Американський міністр оборони Дональд Рамсфельд підтвердив, що члени «Аль-Каїди» присутні в Іраку, проте як і раніше, відмовився надати конкретні докази. Він запевнив, що ці докази у майбутньому буде оприлюднено для обговорення, але «не сьогодні». Речник Білого дому Арі Флейшер заявив, що одним із останніх доказів контактів Багдада з терористами може бути знайдений мертвим біля іракської столиці палестинський боєвик Абу Нідаль (він жив у Багдаді з 1998 року). Звинувачення американців щодо Саддама Хусейна лунають на фоні підозр про підготовку Вашингтоном військової операції проти Іраку.