Північна Корея вчора пригрозила вийти з угоди про припинення вогню 1953 року, що поклала край корейській війні. Пхеньян мотивує свій крок тим, що, на його думку, США порушили свої зобов’язання, передбачені цією угодою. Зокрема, Пхеньян звинувачує Вашингтон у нарощуванні військового угруповання в Південній Кореї й у встановленні морської блокади КНДР. Раніше США оголосили про проведення спільних із південнокорейською армією військових навчань. «Якщо США продовжать порушувати і перекручено тлумачити положення угоди про припинення вогню, у КНДР не буде необхідності дотримуватися незручних для неї положень цього документа», — говоритися в офіційній заяві, переданій інформаційним агентством Північної Кореї.
Теоретично заява Пхеньяна означає, що армія Півночі може у будь-який момент відновити бої з Південною Кореєю. Проте на думку багатьох аналітиків, такий поворот подій малоймовірний. Набагато більшу стурбованість викликають інші наслідки демаршів Пхеньяна. Президент Південної Кореї Кім Те Джун, який закінчує своє правління, заявив, що його країна, а також Японія, готові вступити в гонку озброєнь, якщо КНДР стане ядерною державою. Згідно з даними ЦРУ, Пхеньян має в своєму розпорядженні плутоній у кількості, достатній для виготовлення двох атомних бомб, а з поновленням роботи ядерного реактора Йонгбон незабаром зможе виробляти ще більшу кількість сировини для зброї масового знищення.
Зі слів впливового японського політики Іширо Озава, Токіо, у свою чергу, також має у своєму розпорядженні технологію і плутоній, якого вистачить на будівництво кількох тисяч ядерних боєголовок, передає Рейтер. Як відомо, Японія також повинна розпочати випробування протиракетної системи оборони, розробленої в співпраці зі Сполученими Штатами. Досі Токіо звертав увагу на те, що ці випробування можуть із занепокоєнням сприйняти в Китаї, проте останні кроки Північної Кореї змінюють акценти в японській оборонній політиці. Минулого тижня Японія попередила, що нанесе превентивний удар по Північній Кореї у разі появи чітких ознак підготовлюваного ракетного нападу з боку КНДР. Про це заявив японський міністр оборони Сігеру Ісіба після того, як Пхеньян повідомив, що володіє ракетами далекого радіуса і здатен нанести ракетний удар по американських військових об’єктах у будь-якій точці світу. За даними американської розвідки, КНДР розробила балістичну ракету, що може долетіти до Каліфорнії, але ще не випробувала її.