Через день після оголошення про реанімацію ядерної програми, замороженої в 1994 році, КНДР звинуватила США у піратстві та зажадала вибачень і компенсації за захоплення судна, що перевозило ракети в Ємен. Пхеньян заявив, що має право виробляти ракети і продавати їх з метою отримання іноземної валюти. Особливе несхвалення КНДР викликали дії кораблів ВМС Іспанії, яка має дипломатичні відносини з Пхеньяном. КНДР охарактеризувала затримання судна «Со сан», що перевозило півтора десятка ракет СКАД та їхні компоненти до Ємену, як акт безпардонного піратства. Міністерство закордонних справ КНДР заявило, що Іспанія виступила в ролі сліпого виконавця волі американських «піратів».
Як передає агентство Рейтерс з посиланням на інформацію, отриману з Мадрида, Вашингтон вже виконав вимогу Пхеньяна і попросив у КНДР вибачення за створення абсурдної ситуації. Агентство «Ассошіейтед прес» повідомляє, що представники адміністрації Буша визнали: дії американської сторони в інциденті з судном «Со сан», ймовірно, стали порушенням міжнародного права. Разом з тим, Вашингтон нагадує, що ці дії викликані стурбованістю поставками ракет на Близький Схід у той час, коли США розглядають можливість військової операції проти Іраку.
Учора Північна Корея також зажадала від МАГАТЕ зняти секретні печаті та камери спостереження на одній із атомних станцій, закритій 1994 року. Влада КНДР заявила, що збирається відновити роботу об’єкта, оскільки країна потребує електроенергії, особливо в умовах припинення поставок американської нафти. Рішення Пхеньяна відновити роботи в рамках ядерної програми представник президента Буша назвав гідним жалю, але при цьому зазначив, що США не збираються вдаватися до військової сили для вирішення цієї проблеми. Замість цього на КНДР чинитимуть дипломатичний тиск з метою примусити її відмовитися від ядерних амбіцій.