Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Підкилимова боротьба — олімпійський вид спорту

23 лютого, 2002 - 00:00

Зняття зі змагань російських та українських лижниць, заява президента Національного олімпійського комітету Росії Леоніда Тягачова після зняття спортсменок про те, що збірна РФ може залишити зимові Ігри у Солт-Лейк-Сіті, примушують багатьох казати про те, що замість відродження практики олімпійського перемир’я, Ігри принесли з собою політичний скандал.

Після того, як під час допінг- проби у крові російської лижниці Лариси Лазутіної та українки Ірини Тараненко-Терелі було виявлено підвищений вміст гемоглобіну, збірні Росії та України зняли зі змагань. Ні у російських, ні у наших спортсменок не знайшлося часу замінити Лазутіну і Терелю. При цьому, як заявив президент Національного олімпійського комітету України Іван Федоренко, в офіційному протоколі записано, що збірні «не брали участі у змаганнях», а на інформаційному табло вказали, що наша збірна стартувала, передає Інтерфакс-Україна. У результаті естафету виграли німкені. Іван Федоренко висловив здивування у зв’язку з діями організаторів лижних змагань. У прес-службі НОК України Інтерфаксу також повідомили, що українська делегація не планує подавати офіційний протест у зв’язку з інцидентом.

Росіяни ж не соромляться у вираженні свого протесту. Президент Путін заявив, що для нового керівництва Міжнародного олімпійського комітету «первый блин стал комом», і дипломатично натякнув, що «процес надмірної комерціалізації олімпійського руху вступив у суперечність з принципами олімпізму». У росіян є причини говорити про тенденції цих самих протиріч. Особливо багато скандалів у фігурному катанні: оспорена перемога Олени Бережної та Антона Сихарулідзе, друге місце Ірини Слуцької, друге місце Ірини Лобачової та Іллі Авербуха. Тим часом багато хто, і не тільки у Росії, вважає, що російських фігуристів було незаслужено відсунено на другий план. У змаганнях з фрістайлу росіянка Ольга Корольова, яка лідирувала з великим відривом після першої спроби, посіла тільки четверте місце. Останньою краплею для НОК Росії стала ситуація з лижницями. Леонід Тягачов заявив, що бачить два шляхи вирішення конфлікту: або російським лижницям вручають другий комплект золотих медалей, як це було зроблено у випадку з фігуристами, або проводиться повторний старт естафети. Якщо ж конфлікт не владнають, у Тягачова є альтернатива — Росія, Фінляндія, Південна Корея, Китай і Україна, збірні яких, на думку голови російського НОК зазнали дискримінації, можуть розпочати проводити окремі Олімпійські ігри. А першим кроком до російського бойкоту Олімпіади може стати відмова від участі у майбутніх літніх іграх у Афінах 2004 року. Президент МОК Жак Рогге написав Володимиру Путіну лист з проханням угамувати пристрасті, і висловив надію, що росіяни не залишать Олімпіаду.

Інф. «Дня»
Газета: 
Рубрика: