Корупція видається більш серйозною в пострадянських країнах: за даними ЄБРР, тут на хабарництво припадає 5,7 відсотка всіх доходів. Трохи менше (пропорційно) витрачають на хабарі в Центральній Європі: 3,3 відсотка доходів. Щоправда, суми доходів тут дещо більші. Із цього показника найкращий результат у Хорватії: 2 відсотки. У сусідній Словенії всього 7,7 відсотка фірм зізнаються, що часто дають хабарі. Найбільше фірм, компаній, підприємств, які змушені часто «давати на лапу», в Азербайджані: 59,3 відсотка опитаних зізналися, що змушені це робити часто. У Росії зізналися в тому, що часто давали хабарі, 29,2 відсотка бізнесменів, у Польщі — 32,7 відсотка, в Угорщині — 31,3 відсотка підприємців.
Щодо перспектив, то ЄБРР очікує наступного року економічного підйому в усіх країнах регіону. Найбільше зростання прогнозується в Таджикистані: 6 відсотків (на цей рік прогнозувалося 5%). П'ятивідсотковий ривок зробить, як очікується, Албанія (на відміну від прогнозованих 8 відсотків на цей рік). Поляки, очевидно, справді, піднімуть свою економіку 2000 року ще на 4,5 відсотка (3,5 відсотка — прогноз на цей рік), Угорщина — на 4 відсотки (на відміну від прогнозованих 3% на 1999 р.). Це — лідери, щоправда, з надто різними стартовими умовами.
Серед аутсайдерів (за темпами зростання) — Чехія — 2 відсотки наступного року й нуль — сьогодні, Росія — 1- відсоткове зростання після цьогорічного застою (і, очевидно, неврахованих втрат від кавказької кампанії), Україна — 0,5 відсотка наступного року, зате аж 2,5% — за результатами цього року. Навіть ураховуючи, що наші 2 відсотки після ями, в яку, здається, вже неможливо впасти нижче, й чеські зовсім різні, хотілося б у це вірити. Бо вже тепер складається враження, що Україна за вісім років незалежності стає абсолютно чужорідним елементом у Європі.