Війна в Іраку, принаймні, активна її стадія, схоже, справді добігає кінця. Міністр оборони Великої Британії Джефф Хун повідомив про те, що найближчим часом з Іраку почнуть виводити британські війська. Вже в найближчому майбутньому до Британії повернуться вертольоти, літаки та військові кораблі, передає Бі-Бі-Сі. Британський уряд, проте, підкреслює, що забезпечення демократичного майбутнього Іраку залишається одним із його пріоритетів. Про те, з чого почнеться розбудова демократії в Іраку, розповів заступник міністра оборони США Пол Вулфовіц. На першому етапі Іраком управлятиме Бюро реконструкції та гуманітарної допомоги, яке займеться відновленням основних служб у країні. На другому етапі управлінські функції доручать тимчасовій іракській адміністрації, складеній із представників різних релігійних та етнічних груп, включаючи представників еміграції. За словами Вулфовіца, головною метою цієї адміністрації буде «початок процесу, який приведе до формування нового іракського уряду». Це може включати проведення виборів до місцевих органів самоврядування, складання тексту нової конституції. При цьому американці створять своєрідні паралельні міністерства, які працюватимуть одночасно зі структурами, очолюваними іракцями. На третьому етапі іракський уряд повною мірою візьме на себе керівництво країною, а його легітимність ґрунтуватиметься на виборах, проведених за новою конституцією. Про терміни для кожного з цих етапів, чисельність американського військового та цивільного персоналу в Іраку, періоди його перебування там Вулфовіц нічого не сказав.
Однак він зробив іншу резонансну заяву. Вулфовіц закликав уряди Росії, Франції та Німеччини подумати про списання боргів Іраку. Виступаючи на засіданні одного з комітетів Сенату США, Вулфовіц сказав, що такий крок міг би значно полегшити завдання майбутнього уряду Іраку з економічного відродження країни. Тим часом міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов сказав журналістам, що російське зовнішньополітичне відомство не отримувало подібної офіційної пропозиції. Заява Вулфовіца прозвучала напередодні зустрічі лідерів Росії, Франції та Німеччини, що відбулася учора в Санкт-Петербурзі. Ці країни наполягають на необхідності надання чільної ролі в облаштуванні післявоєнного Іраку ООН. Зустріч Путіна, Ширака і Шредера протиставляють саміту Буша та Блера, що відбувся раніше в Белфасті, хоч Москва офіційно заперечує проведені паралелі. Загальний борг Багдада Парижу та Москві становить близько $ 16 млрд. Німеччині Ірак заборгував $4 млрд. Ця заборгованість виникла у 1980-і роки під час іраксько-іранської війни, коли Радянський Союз був основним постачальником зброї до Іраку.
Позиція Вулфовіца відображає офіційну думку вашингтонської адміністрації на післявоєнне облаштування Іраку. Головні контракти з облаштування Іраку були поділені між американськими компаніями ще до початку війни. Тим часом, згідно з останніми заявами держсекретаря США Коліна Пауелла, у «відновленні, реконструкції та зусиллях щодо підтримки стабільності» в Іраку хочуть брати участь 58 держав світу. Виступаючи в ефірі датського телебачення, держсекретар зазначив, що після завершення воєнних дій збройним силам доведеться протягом «певного часу» здійснювати миротворчі функції, але поки що «невідомо, де і в якій кількості». За словами Пауелла, Іраку також необхідна гуманітарна допомога «у значному обсязі», країна потребує відновлення лікарень та шкіл. Держсекретар США повідомив, що збирається обговорити всі ці питання з державами ЄС і НАТО, а також усіма іншими країнами Європи та інших регіонів світу. «Настав час не сперечатися про минуле, а дивитися в майбутнє», — підкреслив Колін Пауелл.
Його словам співзвучна й заява міністра оборони ФРН Петера Штрука у програмі німецького телеканалу «Н-Тфау». Він заявив, що «не бачить підстав для уряду ФРН відмовлятися від свого жорсткого «ні» стосовно війни в Іраку», хоч і «повинен визнати, що Ірак було звільнено від диктатора». Штрук висловився за нормалізацію відносин Німеччини та США.