У річницю революції тюльпанів киргизька влада і опозиція по-різному оцінили досягнення країни з часів повалення режиму Акаєва. Чиновники відмітили позитивні події, що відбулися в республіці, опозиціонери ж навпаки, говорили про бездіяльність влади та безрезультативність політики нинішнього президента.
Глава держави Курманбек Бакиєв, який перебуває в Німеччині на плановому медичному обстеженні, назвав свято історичною подією. «Усі ці позитивні зміни вкотре свідчать про закономірність та історичну необхідність березневої революції. Народ, який здійснив її, ставив три основні вимоги: зняття з посади вищого керівництва колишньої влади, розпуск парламенту, обраного шляхом найгрубішого порушення законодавства, і проведення конституційної реформи. Сьогодні ми можемо констатувати, що ці вимоги виконані», — зазначається в привітанні глави держави. Виступаючи на урочистих зборах у Бішкеку, спікер парламенту Адахан Мадумаров заявив, що «більшість обіцянок, даних народу під час революції, президент Курманбек Бакиєв дотримав». «Завдяки революції ми можемо бути рівними серед рівних. Минули ті часи, коли багато хто, в тому числі й наші сусіди, відносилися до нас, як до молодшого брата», — підкреслив А. Мадумаров.
Під час святкування в Бішкеку співробітники міліції затримали представників молодіжного крила опозиційної соціалістичної партії «Ата- Мекен», які проводили акцію протесту «Я не вірю». «2005 року Бакиєв роздавав обіцянки, але так їх і не виконав. Три роки вже минуло, а результатів не видно», — заявили організатори акції. Учасники заходу роздали перехожим листівки, де перераховувалися невиконані главою держави обіцянки. Активісти «Я не вірю» зазначили, що не вважають 24 березня днем революції. Молоді люди були затримані біля Будинку уряду киргизькою міліцією з формулюванням «тут акції проводити не можна». «У Киргизстані стало неможливо висловлювати публічну думку про політичну ситуацію, при цьому не порушуючи громадського порядку», — повідомили в прес-центрі партії «Ата-Мекен».
Варто зазначити, що офіційно «червоним днем» календаря 24 березня стало всього десять днів тому, коли парламент вніс зміни до Трудового кодексу, ухваливши відповідний законопроект, запропонований президентом країни Курманбеком Бакиєвим. Колишній склад киргизького парламенту відмовився ухвалити пропозицію глави держави зробити річницю революції тюльпанів офіційним святом і неробочим днем. Депутати стверджували, що святкування події, під час якої від масових безладь і мародерств постраждали тисячі простих жителів столиці, було б неетичним.
Нагадаємо, що 24 березня 2005 року в Киргизстані відбулася революція «тюльпанів». Після чергових парламентських виборів у південних областях країни почали збиратися багатотисячні мітинги. Демонстранти захоплювали будівлі обласних адміністрацій, влаштовували сутички з ОМОНом. Закінченням повстання стало повалення режиму президента Аскара Акаєва. До влади прийшла опозиція на чолі з Бакиєвим.