Сексуальний скандал довкола фаворита американських демократів Джона Керрі може незабаром залишитися в минулому і, хто знає, принести чималі дивіденди массачусетському сенатору. «Героїня» історії 27-річна журналістка Александра Польєр у розмові з кореспондентом Associated Press категорично спростувала всі припущення про зв’язок iз Керрі. «Я ніколи не була в нього стажером, ніколи не працювала з ним», — заявила дівчина, яка зараз живе в Кенії в будинку батьків свого нареченого. Батьки Александри так само виступили зі спростуванням «вигаданої історії».
Минулого тижня близький до Республіканської партії інтернет-сайт The Drudge Report (той самий, який свого часу розкрутив скандал із Монікою Левінськи) повідомив про те, що одружений сенатор Керрі начебто мав роман «на стороні». Більшість американських ЗМІ досить обережно поставилися до цієї інформації i не стали називати ім’я жінки. Водночас британська преса вирішила не зловживати делікатністю — таблоїд The Sun надрукував велику статтю про родину Польєр, в якій, зокрема, зазначалося, що батько Александри назвав Керрі «слизьким типом». Втім, у розмовах з репортерами інших ЗМІ родина журналістки заявила, що цінує гідну поведінку Керрі в цій ситуації.
Сенатор відмовився відповідати на звинувачення в позашлюбному зв’язку, назвавши їх «брехливими чутками». Керрі одружений із спадкоємницею імперії кетчупів «Хайнц» Терезою. Минулого року в інтерв’ю журналу Elle пані Керрі заявила, що зробила б свого чоловіка калікою, якби дізналася про зраду.
Сьогодні сенатор від штату Массачусетс має шанси не тільки на мир у родині, але й на переїзд до Білого дому. Згідно з результатами опитування, проведеного телекомпанією Сі-Бі-Ес, за потенційного кандидата від демократів Керрі готові проголосувати 48% виборців. За президента Буша — 43%. Щоправда, опоненти сенатора не збираються здаватися. The Drudge Report учора частково спростував свої попередні повідомлення — оголосивши, що Александра Польєр, яка працювала в нью-йоркському офісі Associated Press, зустрічалася з фінансовим директором Керрі Пітером Мароні. Очевидно, що впродовж передвиборної кампанії в США буде перебрано чимало чужої білизни.
Америка має багаті традиції сумнівних політичних трюків. Так, іще в позаминулому столітті на перегонах 1888 року вів першість демократ Гровер Клівленд. Перемогти йому завадив лист, написаний британським послом до англійця Чарльза Мерчісона, який начебто жив у Каліфорнії. У цьому листі посол висловив підтримку кандидатури Клівленда — що дуже обурило ірландську громаду США. Клівленд програв — попри те, що «англієць Чарльз Мерчісон» насправді виявився республіканцем Джорджем Осгудбі, який обманом змусив британського посла висловити свою думку. Втім, «чорний піар» не завжди приносив бажані результати. Одним iз тих, кому вдалося перемогти попри розгорнуту проти нього брудну кампанію, був Томас Джефферсон...