«Через три місяці після парламентських виборів партії-учасники помаранчевої революції оголосили про створення коаліції. Крісло прем’єр-міністра займе Юлія Тимошенко, яка була відправлена з цієї посади у вересні минулого року після конфлікту зі своїм соратником, президентом країни Віктором Ющенком. Це рішення, можливо, виведе країну з політичного застою, і прозахідна політика Ющенка буде продовжена. «Створення коаліції визначає шлях розвитку України на багато років уперед. Цей шлях веде нас у Європу», — сказала Тимошенко перед парламентом, і її коса, заплетена навколо голови, здавалася символічною короною. За останній рік відносини між союзниками часів помаранчевої революції, які об’єдналися проти кандидата від Партії регіонів, помітно погіршилися. В. Ющенко дуже довго не міг погодитися на повернення Ю. Тимошенко в прем’єрське крісло. Прорив стався у вівторок ввечері, під час зустрічі лідерів трьох партій із президентом».
«Кажучи про те, що зовнішня політика залишиться «президентською», спостерігачі закликають враховувати, що на її формування може серйозно вплинути «чинник Тимошенко». Першим свідченням того, що з формуванням нової коаліції на Україну, можливо, чекає драматичний поворот у відносинах із Росією, стала виголошена в кулуарах Верховної Ради заява Юлії Тимошенко про те, що, зайнявши посаду прем’єра, вона насамперед перегляне всі газові угоди з Росією й Туркменістаном, підписані колишнім кабінетом Юрія Єханурова. «Усі угоди про поставки в Україну газу сьогодні вимагають додаткової глибокої ревізії, перегляду та побудови в дружньому режимі нових договірних відносин із Росією й Туркменістаном», — повідомила пані Тимошенко. Ця заява стала свідченням того, що Юлія Тимошенко, як і раніше, прагнутиме відіграти самостійну роль в українській політиці, навіть якщо ця роль цілком суперечитиме волі президента Ющенка».
«Два важливі чинники переконали нарешті політичні партії, які очолювали українську помаранчеву революцію, в необхідності припинити перепалки та сформувати новий коаліційний уряд. Цими рубежами стали: загроза повторних виборів, якщо парламент не зможе вийти з тупика, і майбутній саміт «великої вісімки», де в центрі обговорення буде енергетика та можливість нової загрози з боку Росії припинити Україні поставки газу... ...Помаранчева революція отримала ще один шанс реформуватися та реформувати країну. Якщо нова коаліція втримається разом, вона повинна виробити прагматичні відносини з Росією, покінчити з повсюдною корупцією, продумати політику економічних реформ і залишити осторонь деморалізаційну персональну ворожнечу. Майбутнє на сьогодні — помаранчеве. Але наскільки світле?»
«Українським помаранчевим партіям вдалося домовитися про формування урядової коаліції. Новим прем’єром країни стане Юлія Тимошенко, яка має намір переглянути газову угоду з Росією. Але учасники коаліції відкрито заявляють про недовіру один одному, і в Тимошенко може забракнути часу на виконання своєї обіцянки».