Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про нас

8 липня, 2000 - 00:00

«На завтрашньому парусному параді до дня незалежності США в Нью-Йоркській гавані братиме участь і офіційний представник України — вітрильник «Батьківщина», який не має ніякого фінансування. Цей вдягнений у метал колишній двощогловий 30-метровий рибальський траулер, який вийшов із Києва 7 квітня з екіпажем 15 осіб, включаючи дружину капітана та внука, став плавучим свідченням приборкання чи то невгамовності людського духу, чи то верховенства закону Мерфі. Й досі не зрозуміло, як він перетнув Атлантичний океан... «Батьківщина» не мала радара й практично ніяких систем зв’язку, не мала й спонсорів. Вона не збиралася просити милостиню у власного уряду. «Ми маємо багато проблем у країні, — сказав капітан Бірюкович, отож ми мусимо допомагати, а не просити про допомогу». Організатори парусного параду надали українським морякам $5,5 тисяч, що становить десяту частину витрат на таку далеку морську подорож. Аби звести кінці з кінцями, «Батьківщина» перетворювалася в портах на плавучу сувенірну крамницю й жваво торгувала тенісками «Мак-Ленін», підробленими під хутро шапками, магнітними вішалками, матрьошками, зробленими так, що в ляльці президента Клінтона ховалася Моніка Левінські, далі відповідно — Пола Джонс, перша леді й, нарешті, сигара. Окрім проблем із готівкою, не все було гаразд і при отриманні в’їзних віз. Українці зіткнулися з хитрим Держдепартаментом, який вважає, що українці, які приїжджають як гості до США, забувають повернутися на батьківщину».

«Нью-Йорк таймс» 3 липня.

«Україна та Німеччина збираються найближчим часом підписати меморандум про принципи й перспективи двосторонньої співпраці. Домовленості про це було досягнуто в середу в Берліні між українським прем’єр-міністром Віктором Ющенком і міністром економіки ФРН Верненом Мюллером. «Німеччина приємно здивована результатами економічних реформ в Україні», — заявив Мюллер й висловив надію на продовження цих тенденцій. 11 і 12 липня в Лейпцигу відбудуться українсько-німецькі міжурядові консультації».

«Німецька хвиля», 5 липня

«Уряд, щоб збільшити державні прибутки, заборонив бартерні операції та взаємозаліки. Внаслідок прийняття такого рішення кількість споживачів, які платять за електроенергію готівкою, тільки збільшилася. Віце-прем’єра Юлію Тимошенко особливо дратують депутати українського парламенту, які відомі своєю близькістю до олігархів і контролюють приватний енергетичний ринок. За допомогою підконтрольних ЗМІ вони почали кампанію проти Тимошенко, добиваючись її відставки. Досі Тимошенко успішно протистояла тиску, що чиниться на неї. Однак наближається зима, а, щоб придбати паливо, грошей, як завжди, бракує. Зрозуміло, що якщо вся нація опиниться перед загрозою холоду й темряви, Кучма навряд чи продовжуватиме обмежуватися лише критикою. Крім того, активізуються й нападки олігархів, тим більше, що має відбутися черговий раунд приватизації енергетичного сектора у сфері постачання електроенергії. Як очікується, він має розпочатися на початку наступного року. Його метою є залучення довгострокових інвесторів замість офшорних фірм, орієнтованих на вивезення грошей. Ця мета, однак, не відповідає цілям найзаможніших людей країни, які не зважають на будь-які думки про необхідність прозорого ведення бізнесу».

«Нойе цюрхер Цайтунг», 4 липня «Йошка Фішер, міністр закордонних справ Німеччини, уряд якої минулого місяця уклав угоду з енергетичними компаніями про закриття всіх німецьких атомних реакторів упродовж 20 років, назвав засідання фонду «Укриття» великим успіхом і свідченням рішучості багатьох західних країн розвивати альтернативні ядерним реакторам джерела виробництва електроенергії. «Слово Чорнобиль є синонімом небезпеки ядерної енергії, — сказав лідер німецьких «зелених». І це сміливе рішення робить ядерне страхіття на нашому континенті ще менш імовірним». Пан Фішер вважає, що зібрана на конференції сума в $320 млн. після $393 млн., які було задекларовано три роки тому на першій конференції в Нью-Йорку, була «більшою, ніж ми очікували». За його словами, решту $50 млн. буде зібрано на третій зустрічі, яка відбудеться невдовзі. Проте він додав, що пообіцяних коштів досить, щоб розпочати роботи з будівництва нового саркофагу довкола зруйнованого 1986 року реактора».

«Інтернешнл Геральд Трібюн», 6 липня Підготував Микола СІРУК, «День»

Газета: 
Рубрика: