Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про нас

24 червня, 2000 - 00:00

«Україна офіційно чекала від саміту «визначення шляхів розвитку Співдружності», але неофіційно сподівалася на те, що цього зроблено не буде. Надія не виправдалася: учора ці шляхи визначили голови МЗС — аж до 2005 року. У Москву делегація з Києва прибула із звичайним репертуаром — демонстрацією «особливої позиції» з усіх питань інтеграції, «багажем» безпрецедентних за розмахом спільних маневрів НАТО і підписаною напередодні декларацією про співробітництво з Європейською асоціацією вільної торгівлі.

«Сегодня», 21 червня

«Авіаційна промисловість України прагне співпрацювати із Китаєм і готова постачати цій країні новий україно-російський військово-транспортний літак Ан-70, повідомило конструкторське бюро АНТК. Речник бюро Андрій Савенко сказав, що уряд розглядає можливість продати Китаю ліцензію на виробництво цього літака. Торік Україна продала Ірану ліцензію на виробництво пасажирського літака Ан-140».

«Файненшл Таймс», 22 червня

«О п’ятій годині ранку маленька площа варшавського передмістя Пясечно, яку місцеві називають російським базаром, заповнюється «гастарбайтерами». Хоча більшість заробітчан становлять українці чи білоруси, поляки називають їх руськими. Чоловіки і жінки чекають свого шансу, стоячи або сидячи на тротуарі. Якщо поруч зупиняється машина, вони запитують у водія: «У вас праця є?». Сільськогосподарська робота оплачується найдешевше: від 3 до 3,5 злотих за годину. І вона найважча. Жоден поляк не погодиться працювати за три злотих, хоча рівень безробіття в країні, де мешкає 38 млн., становить у середньому 13 відсотків, а в бідніших регіонах сягає 23 відсотків. Мрія багатьох жінок — отримати роботу по домогосподарству, по догляду за дитиною чи людьми похилого віку. Така праця оплачується від 6 до 7 злотих за годину, це приблизно половина оплати, яку отримують за таку саму роботу полячки. Але щоб знайти її, необхідно мати контакти, оскільки більшість поляків не довіряють українцям і білорусам, які асоціюються для мешканців Речі Посполитої із мафією, яка процвітає в цих країнах. Чоловіки заробляють більше: від 6 до 7 злотих за годину. Здебільшого вони знаходять роботу на будівництві».

«Ліберасьон», 22 червня

Підготував Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: