Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про нас

13 травня, 2000 - 00:00

«Віктор Ющенко (під час першого візиту у Вашингтон у ранзі прем’єр-міністра) заявив, що роздуті дані про золотовалютні резерви України, які Нацбанк країни представив МВФ 1997 року з метою отримання кредитів фонду, були не обманом, а «помилкою». Україна, за його словами, в разі необхідності готова повернути $200 млн., отримані від МВФ на підставі неправильних даних про стан валютних резервів України. Рада директорів фонду поки не ухвалила рішення, як вчинити з Україною. Цікаво, що напередодні візиту Ющенка посол США в Україні Стівен Пайфер прозоро натякнув на необхідність віддати частину земель, що приватизуються, та енергосистем України в руки «американських інвесторів». На думку посла, час зараз для цього дуже вдалий. Дійсно: ліва й проросійська опозиція в парламенті фактично пригнічена, а олігархи, які претендують на роль посередників у перепродажі української нерухомості, ослаблені боротьбою за владу».

«Сегодня», 12 травня

«Останні дані засвідчили, що радіоактивне забруднення, якого після Чорнобильської аварії зазнали Вельс і Шотландія, виявилося значно стійкішим, ніж це досі прогнозувалося. Учені прогнозували, що радіоактивний цезій змиється з верхніх шарів грунту й більше не підніматиметься в повітря. Однак тепер встановлено, що таким шляхом нейтралізується лише частина цього хімічного елемента. Джим Сміт із Дочерського центру гідрології та екології не виключає, що обмеження на використання поголів’я в заборонених зонах матимуть силу ще принаймні 10-15 років. А це в десятки разів перевищує досі прогнозовані терміни. Через аварію в Чорнобилі у Великій Британії вважають радіоактивно забрудненими 389 ферм, на яких недоторканими і досі залишаються 232 тисячі овець».

«Індепендент», 11 травня

«Найбільша в світі Міжнародна виставка авіаційної техніки «ІЛА- 2000» презентуватиме, зокрема, й українські літаки. Про це повідомило в середу керівництво авіашоу. Одним із них стане найбільший у світі серійний транспортний літак Ан-124. Як технологічну новинку тут буде представлено й чотиримоторний транспортний літак Ан-70 російсько-українського консорціуму».

«Німецька хвиля», 11 травня
Газета: 
Рубрика: