«Єврокомісія склала величезний каталог невідкладних торговельних проблем між ЄС та Україною і погодилася перенести детальне їхнє обговорення з лютого на травень, щоб дозволити українським властям навести лад в урядовій машині з тим, щоб та могла обговорювати питання й діяти ефективно. За аналізом Єврокомісії, українські державні галузі не можуть витримати конкуренцію на світовому ринку через те, що неадекватне реструктурування промисловості України змушує власті вдаватися до дискримінаційних переваг чи торговельних обмежень, аби захистити свої підприємства від чужоземної конкуренції».
«Юропіен репорт», 26 січня
«У Києві в самому розпалі нова парламентська забава, яка цього разу йменується антиспікеріадою. І судячи з того, з яким азартом у неї грають народні обранці, не виключено, що найближчим часом Верховна Рада приступить до обрання нового спікера та його першого заступника. Те, що сидіти Олександру Ткаченку в парламентському кріслі не довго, стало зрозуміло минулого тижня, коли другий віце-спікер Вiктор Медведчук підписав розпорядження, згідно з яким пленарне засідання у п'ятницю переноситься до будівлі Українського дому.»
«Независимая газета», 27 січня
«Розкол парламенту став одним із наслідків ідеї проведення референдуму щодо недовіри Верховній Раді, призначеного Леонідом Кучмою на 16 квітня. За словами Президента, плебісцит був необхідний, тому що депутати не могли сформувати конструктивну більшість. Тепер її створено правими силами, які сподіваються на скасування референдуму й порятунок своїх посад. Правих і їхній парламент називають пропрезидентськими. Головує у них віце-спікер Ради Віктор Медведчук — один із лідерів Соціал-демократичної партії (об'єднаної), яка активно підтримувала Л.Кучму на виборах. Дійовий учасник правої Ради — Олександр Волков, колишній помічник Президента. Зрима частина альтернативного парламенту — представники Народно-демократичної партії, у народі званої «партією влади...»
«Известия», 26 січня
«Сполучені Штати щойно скоротили фінансову допомогу Україні із $225 до 199 млн. Точаться розмови про те, що буде повністю припинено американську допомогу приватним сільськогосподарським підприємствам в Україні. Українці загалом засуджують вторгнення Росії до Чечні: вони усвідомлюють, що Україна може одного дня стати черговою ціллю російської військової потуги. Якщо Росія поведе себе мілітаристськи агресивно щодо України, чи матимуть США досить важелів для ефективної протидії? Вашингтон повертається спиною до союзника, що має величезне стратегічне значення. Ющенко є людиною з малим негативним політичним багажем у своїх відносинах із Вашингтоном, що робить його досить підготовленим, аби відновити добрі відносини між двома країнами. Звісно, США повинні також мати когось, з ким міг би розмовляти Ющенко. Такими людьми могли б стати сенатори Мітч Мак- Коннел і Сонні Каллаган, глави комітетів, які визначають закордонну допомогу. США повинні відновити допомогу Україні до попередньої величини у $225 млн. Величина цієї суми є неспівмірною із тим, якщо порівняти збитки національної безпеки США, коли Україна повернеться під домінування Росії».
«Вашингтон Таймс», 23 січня