«З Києва надійшла добра звістка: прем'єр-міністром став рішучий прибічник реформ, один з найкращих в Україні фахівців у галузі фінансів. Це дає сподівання, що над Дніпром таки відбудуться давно очікувані необхідні переміни. Очевидно, що сам Ющенко не вилікує українську економіку й адміністрацію — адже шеф Кабінету Міністрів в Україні підпорядкований Президентові. Дотепер попередні українські прем'єри не мали виразного політичного обличчя. Колишній керівник уряду Валерій Пустовойтенко був перш за все урядовцем, який виконував доручення Президента. За реформаторів народ вважав лише Віктора Пинзеника та Володимира Ланового, які обіймали в кращому випадку пости віце-прем'єрів. Ющенко пообіцяв запровадити швидкі реформи. Очевидно, він не погодився б на цю посаду, якби не отримав підтримки з боку Кучми. Можна також сподіватися, що прем'єр-міністр матиме за собою більшість у парламенті. Можливо, що ця більшість не буде тривалою, але його рішучими противниками на сьогодні є лише комуністи. Напевне, нового українського прем'єра підтримає Захід, оскільки він може стати гарантом того, що допомога міжнародних фінансових інститутів не буде змарнована.»
«Жечпосполіта», 23 грудня
«Призначення 45-річного Ющенка утішило Захід. Проте деякі спостерігачі вважають, що Кучма дає реформатора Ющенка на розтерзання. «Нас чекає важка зима. За півроку треба буде на когось перекласти відповідальність за кризу. Ющенко є ідеальним козлом відпущення», — прогнозує Микола Томенко. Але якщо за допомогою Заходу Ющенко зможе подолати кризу... тоді Кучма офіційно «помаже» колишнього банкіра своїм наступником і купатиметься в променях слави як співавтор успішних реформ», — вважає Томенко.»
«Газета Виборча», 23 грудня
«Згода Верховної Ради затвердити новим прем'єром головного банкіра країни Віктора Ющенка продемонструвала нові українські тенденції. Перша з них: вітчизняні комуністи настільки ослаблені поразкою на президентських виборах, що готові підгравати Л. Кучмі та його команді. Друга: ліві сили країни, що раніше намагалися відсікти Україну від західних кредитів, тепер погодилися з необхідністю вливань МВФ. Віктора Ющенка вони розцінюють як людину, під яку Захід готовий дати гроші. Вважається, що й Всесвітній банк, і Міжнародний валютний фонд сприймають 45-річного банкіра як молодого реформатора, здатного виправити ситуацію в країні. Головне досягнення Віктора Ющенка, який сім років був головою Національного банку країни, — збереження стабільності гривні. Він не допустив у країні інфляції та підтримав національну валюту під час російської фінансової кризи».
«Известия», 24 грудня
«Навряд чи варто побоюватися того, що з підписанням союзного договору між Росією та Білоруссю відродиться Радянський Союз... Поки що Москва боїться «санітарного кордону» на своїх рубежах, оскільки не лише Азербайджан і Грузія, а особливо Україна та Балтика прагнуть до Заходу. На цьому тлі, здається, що в багатонаціональній імперії через вісім років насолоди свободою відродження СРСР — немислиме».
«Берлінер Моргенпост», 24 грудня
Переклад Миколи СІРУКА
та Наталі ВІКУЛІНОЇ, «День»