Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про нас

11 вересня, 1999 - 00:00

Пізно ввечері 7 вересня Рада директорів Міжнародного валютного фонду одноголосно ухвалила рішення виділити Україні черговий транш кредиту за програмою структурної перебудови економіки (EFF) обсягом $184 млн. Перед засіданням Ради директорів щодо України навіть високопоставлені представники українського уряду висловлювали сумніви в тому, що Києву дадуть гроші. МВФ вимагав від України перевести населення на стовідсоткову сплату комунальних послуг, але цього не зроблено. Низка міжнародних рейтингових агентств публічно висловили сумніви щодо спроможності України справно обслуговувати зовнішній борг, що становить $12,4 млрд. Проте, на Раді директорів МВФ Україну дружньо критикували з іншого приводу — за повільність у проведенні структурних реформ, реформи сільського господарства й зажадали прискорення приватизації.

Випуск «Бизнес и Финансы» (газета «Известия»),
9 вересня

Відкриваючи сесію, спікер парламенту, один із кандидатів у президенти України Олександр Ткаченко закликав депутатів не допустити зайвої політизації роботи парламенту до президентських виборів 31-го жовтня. Ткаченко заявив, що прем'єр Пустовойтенко проігнорував його прохання забезпечити теле- й радіотрансляцію відкриття парламентської сесії. Спікер назвав цей крок прем'єра нетактовним і некоректним. За словами Ткаченка, виконавча влада зайнята не економічними проблемами, а забезпеченням перемоги на президентських виборах нинішнього Президента Леоніда Кучми: «Він — не прем'єр-міністр. Валерій Павлович — випадкова людина, й ніхто не давав право йому так цинічно поводитися. Я думаю, що коли буде поставлено питання про відставку уряду, то я його в четвертий раз рятувати не буду», — заявив Олександр Ткаченко. Спікер відзначив, що роботу над держбюджетом на наступний рік буде завершено після президентських виборів, і проект бюджету зазнає коректив після обрання нового президента.

«Німецька хвиля»,
7 вересня

Женевському слідчому Лорану Каспер-Ансерме нарешті вдалося, за його словами, відтворити більш- менш цілісну картину того, за якими каналами переміщалися фінансові потоки, приведені в рух колишнім українським прем'єр-міністром Павлом Лазаренком. При цьому Швейцарія вимагає від Сполучених Штатів видачі екс-голови уряду, який перебуває зараз в каліфорнійській в'язниці. Йому пред'явлено звинувачення у відмиванні «брудних» грошей. Того ж домагається й Україна. Однак Каспер-Ансерме вважає, що саме він отримає в свої руки голову Лазаренка. Слідство оцінює в $200 млн. капітал, що циркулював заплутаним банківським ланцюжком, вибудуваним хитромудрим Павлом Івановичем. Ключовим у ньому були колишній «Банк Попюлер Сюїсс», що влився 1997 року в групу «Креді Сюїсс», і «ССС Альянс», що спеціалізується на управлінні крупними капіталами, через які пройшло $72 млн. Лазаренко мав у них свої рахунки, стверджує Каспер-Ансерме, коли перебував на посаді прем'єр- міністра в 1996-1997 роках. Їх співробітники вже дали свідчення. Буде допитано й представників інших фінансових інституцій Женеви, які виявилися, з точки зору слідства, причетними до різних афер.

«Новые известия»,
4 вересня
Газета: 
Рубрика: