«Сам по собі факт подорожі Степашина до Криму непрямо підтверджує підозру, що Москва й Київ мають спільні плани щодо майбутніх виборів і що «севастопольська проблема» мусить відіграти в них вирішальну роль. По-перше, Степашин взагалі не мав причини їхати до Севастополя: все, що могло бути підписано в рамках угоди по флоту, було підписано в Києві... Мер Севастополя оголосив за два дні до візиту Степашина, що за рішенням російського й українського президентів, святкування російського морфлоту в Севастополі вперше провадитимуться спільно... Чому українські кораблі братимуть участь у російському святкуванні 25 липня, коли вони мають власне свято 1 серпня? Безсумнівно, український президент напередодні виборів знову організував шоу в Криму. Залишається подивитися, чи збільшить він таким чином свій рейтинг, але Кремль очевидно готовий простягнути йому руку».
«WPS», 21 липня
«Лише декілька країн мають так багато парадоксів. Це — 50-мільйонна нація, яка отримала благословіння у вигляді родючої землі, мінералів та висококваліфікованої робочої сили. Враховуючи розмір і стратегічне розміщення, Україна, каже Білий Дім, є «основною силою в Європі, що розвивається». Однак до цього часу Україна — єдина колишня радянська республіка, яка, здобувши незалежність, не мала жодного року економічного зростання. Справді, між 1990 та 1997 роками її економіка скорочувалася приблизно на 12 відсотків щорічно — це один з п'яти найгірших показників у світі за цей період».
«Джорнел оф комерс», 19 липня
«Це може здатися кошмарною подорожжю — відвідання заводу з обробки стiчних вод, обговорення лабораторних процедур, споживання піци, придбаної в мережі «Фаст-Фуд». Однак для 17 українських науковців й інженерів, що відвідують Гамптон Роудс, це було блаженством. Делегація з колишньої радянської республіки прибула сюди для вивчення того, як санітарні служби Гамптон Роудс обробляють мільйони галонів стiчних вод житлового сектору та промисловості без забруднення місцевих водних шляхів. Такі базові знання відійшли в Україні в минуле — як і будь-де в колишньому СРСР. Здається, там обробка сточних вод страждає від економічних нещасть, які мучать перехід колишньої супердержави від соціалізму до демократії з ринковою економікою».
«Вашингтон Таймс», 17 липня
Переклад Наталі ВІКУЛІНОЇ, «День